Trwa ładowanie...
d2nz4aa
Polska The Timesnaszemiasto.pl
student

Minister sprawiedliwości spotkał się ze studentami

- Jesteśmy już zdeterminowani, żeby tę listę hańb, listę blisko 400 zawodów, do których dostęp jest ograniczony przede wszystkim dla młodych ludzi znacznie skrócić - mówił Jarosław Gowin podczas środowego spotkania w Poznaniu
Share
d2nz4aa

Na początek z Ministrem Sprawiedliwości spotkali się studenci Wydziału Prawa i Administracji UAM, dla których Jarosław Gowin wygłosił wykład pt. "Reguły deregulacji, czyli dlaczego dobre prawo i wolny rynek leżą w interesie większości obywateli".

Spotkanie nie było przypadkowe, to właśnie dziś, 7 marca, trafia do opinii publicznej projekt kontrowersyjnej ustawy o zawodach regulowanych.

- Pan premier Tusk zapowiadał w swoim exposé, że w tej kadencji będziemy chcieli skrócić co najmniej o połowę listę zawodów regulowanych - wyjaśniał Gowin. - Dokładnie dzisiaj przedstawiamy opinii publicznej projekt ustawy zawierającej pierwszą transzę zawodów, do których chcemy poszerzyć dostęp. Ta lista obejmuje 49 zawodów, które uzgodniliśmy we współpracy z poszczególnymi ministerstwami.

d2nz4aa

Chodzi tu przede wszystkim o taksówkarzy, prawników, agentów nieruchomości czy też przewodników turystycznych. To właśnie do tych zawodów ma być znacznie poszerzony dostęp. Zlikwidowanie konkretnych uprawnień ma otworzyć ten rynek na rzesze młodych ludzi.

- Od początku byliśmy przygotowani na to, że ten pomysł spotka się z ostrym sprzeciwem tych grup zawodowych, które już zapewniły sobie uprzywilejowaną pozycję i doprowadziły do braku równości szans na rynku pracy - tłumaczy minister i jak dodaje to nie koniec zmian.

- Już teraz rozpoczynają się pracę nad drugą transzą, a po wakacjach zajmiemy się kolejnymi zawodami, do których dostęp chcemy poszerzyć. Łącznie planujemy, aby liczba blisko 380 zawodów regulowanych została zredukowana do około 100 - mówił Gowin.

Przeczytaj również: poznan.naszemiasto.pl

d2nz4aa

Podziel się opinią

Share
d2nz4aa
d2nz4aa
Więcej tematów