Trwa ładowanie...
Łukasz Szumowski

Minister Łukasz Szumowski powołał stały zespół ds. dostępności leków

- Wychodzimy z tego, mamy coraz więcej leków i dystrybucję do aptek - zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Twierdzi, że problem związany z dostępnością lekarstw niedługo zostanie rozwiązany. Żeby mu zapobiegać, powołano stały zespół.

Share
Minister Łukasz Szumowski powołał stały zespół ds. dostępności leków
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d32ii6r

- Część dostaw została już dostarczona do hurtowni, do aptek – powiedział w środę Łukasz Szumowski. Minister zdrowia dodał, że zdecydował o powołaniu w resorcie stałego zespołu, który będzie "nadzorował dostępność leków i informował o niej".

- Wniosek z kryzysu jest jeden: pewne wahania na rynku leków są, były i będą, ale niezwykłą rolę odgrywają farmaceuci w aptekach – dodał. Wyjaśnił, że mogą tłumaczyć klientom, że niektóre leki "można kupować na miesiąc, nie ma potrzeby na dwa”.

Łukasz Szumowski stwierdził, że "pacjent nie może być postawiony w sytuacji, że nie ma w danej aptece leków”, stąd uruchomienie specjalnej infolinii. Przyznał, że w początkowym etapie jej działania nie wszystko funkcjonowało jak należy.

d32ii6r

- Wychodzimy z tego, mamy coraz więcej opakowań i dystrybucję do aptek, w których pacjenci nie mogą dostać leków – zapewnił.

Zobacz także: Kandydaci PO do Sejmu. Neumann zdradza datę ujawnienia list

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32ii6r

Podziel się opinią

Share
d32ii6r
d32ii6r
Więcej tematów