Trwa ładowanie...

Minister Łukasz Szumowski powołał stały zespół ds. dostępności leków

- Wychodzimy z tego, mamy coraz więcej leków i dystrybucję do aptek - zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Twierdzi, że problem związany z dostępnością lekarstw niedługo zostanie rozwiązany. Żeby mu zapobiegać, powołano stały zespół.
Share
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że były problemy ze specjalną infolinią
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że były problemy ze specjalną infoliniąŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d15wxgk

- Część dostaw została już dostarczona do hurtowni, do aptek – powiedział w środę Łukasz Szumowski. Minister zdrowia dodał, że zdecydował o powołaniu w resorcie stałego zespołu, który będzie "nadzorował dostępność leków i informował o niej".

- Wniosek z kryzysu jest jeden: pewne wahania na rynku leków są, były i będą, ale niezwykłą rolę odgrywają farmaceuci w aptekach – dodał. Wyjaśnił, że mogą tłumaczyć klientom, że niektóre leki "można kupować na miesiąc, nie ma potrzeby na dwa”.

d15wxgk

Łukasz Szumowski stwierdził, że "pacjent nie może być postawiony w sytuacji, że nie ma w danej aptece leków”, stąd uruchomienie specjalnej infolinii. Przyznał, że w początkowym etapie jej działania nie wszystko funkcjonowało jak należy.

- Wychodzimy z tego, mamy coraz więcej opakowań i dystrybucję do aptek, w których pacjenci nie mogą dostać leków – zapewnił.

Zobacz także: Kandydaci PO do Sejmu. Neumann zdradza datę ujawnienia list

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15wxgk

Podziel się opinią

Share
d15wxgk
d15wxgk
Więcej tematów