ycipk-2a0gwn

Minister Łukasz Szumowski powołał stały zespół ds. dostępności leków

- Wychodzimy z tego, mamy coraz więcej leków i dystrybucję do aptek - zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Twierdzi, że problem związany z dostępnością lekarstw niedługo zostanie rozwiązany. Żeby mu zapobiegać, powołano stały zespół.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że były problemy ze specjalną infolinią
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że były problemy ze specjalną infolinią (PAP, Fot: Paweł Supernak)
ycipk-2a0gwn

- Część dostaw została już dostarczona do hurtowni, do aptek – powiedział w środę Łukasz Szumowski. Minister zdrowia dodał, że zdecydował o powołaniu w resorcie stałego zespołu, który będzie "nadzorował dostępność leków i informował o niej".

- Wniosek z kryzysu jest jeden: pewne wahania na rynku leków są, były i będą, ale niezwykłą rolę odgrywają farmaceuci w aptekach – dodał. Wyjaśnił, że mogą tłumaczyć klientom, że niektóre leki "można kupować na miesiąc, nie ma potrzeby na dwa”.

ycipk-2a0gwn

Łukasz Szumowski stwierdził, że "pacjent nie może być postawiony w sytuacji, że nie ma w danej aptece leków”, stąd uruchomienie specjalnej infolinii. Przyznał, że w początkowym etapie jej działania nie wszystko funkcjonowało jak należy.

- Wychodzimy z tego, mamy coraz więcej opakowań i dystrybucję do aptek, w których pacjenci nie mogą dostać leków – zapewnił.

Zobacz także: Kandydaci PO do Sejmu. Neumann zdradza datę ujawnienia list

ycipk-2a0gwn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2a0gwn

ycipk-2a0gwn
ycipk-2a0gwn