Trwa ładowanie...
Minister finansów o współpracy z szefem NBP: nie mogę narzekać

Minister finansów o współpracy z szefem NBP: nie mogę narzekać

Życzę jak najlepiej profesorowi Glapińskiemu - stwierdził w programie #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce minister finansów Paweł Szałamacha na wieść, że prezydent Andrzej Duda zgłosił kandydaturę Adama Glapińskiego na szefa Narodowego Banku Polskiego. Minister podkreślił, że jego współpraca z dotychczasowym prezesem NBP Markiem Belką, mimo jego lewicowych korzeni, układała się pozytywnie.
Share
d1babmy

Prowadzący program Robert Mazurek pytał ministra jak ocenia możliwość współpracy z Adamem Glapińskim. - Dogadacie się? Z jednej strony łatwiej, bo jest też z PiS. A z drugiej strony trudniej, bo to był człowiek socjalny - pytał Mazurek.

- To jest właśnie paradoks - przyznał minister finansów. - Nawet przez ostatnie miesiące, ja nie mogę narzekać na moją - nazwijmy to - relację roboczą z prezesem Markiem Belką. Utrzymuje relacje normalne, kurtuazyjne, które nie są jakoś zaognione, a wiemy, że Marek Belka jest - nazwijmy to - człowiekiem lewicy od samego początku. Więc jest to możliwe, żeby organy państwa, bardzo ważne osoby zachowywały się w miarę sensownie dyplomatycznie. Z niektórymi jest, a z niektórymi nie jest to możliwe - dodał minister Szałamacha.

d1babmy

Podziel się opinią

Share
d1babmy
d1babmy
Więcej tematów