Trwa ładowanie...
d2d1yj0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Minister finansów Niemiec przeznacza nagrodę na pomoc dla uchodźców

• Pieniądze Wolfganga Schaeuble (CDU) trafią do Syryjczyków
• Nagrodę otrzymał za zbilansowanie budżetu państwa
• 15 tys. euro przekazała mu fundacja prorynkowa
• AP komentuje: to symboliczna oznaka poparcia dla Merkel
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble
Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble (AFP, Fot: JUSTIN TALLIS)
d2d1yj0

Fundacja Gospodarka Rynkowa (Stiftung Marktwirtschaft) poinformowała, że przyznaną przez nią nagrodę w wysokości 15 tysięcy euro Schaeuble przekaże Niemieckiemu Czerwonemu Krzyżowi na pomoc dla uchodźców syryjskich na Bliskim Wschodzie.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że w czasie, gdy kanclerz Angela Merkel jest mocno krytykowana, także w swej koalicji rządzącej, za przyjęcie w Niemczech w zeszłym roku ponad 1 miliona uchodźców, Schaeuble zdecydowanie ją wspiera. Według AP przekazanie nagrody na pomoc dla uchodźców syryjskich "może być postrzegane jako symboliczna oznaka poparcia dla Merkel".

Fundacja Gospodarka Rynkowa przyznała Schaeublemu nagrodę za zbilansowanie budżetu państwa mimo dodatkowego obciążenia, jakim było przyjęcie w zeszłym roku 1,1 miliona migrantów.

d2d1yj0

Podziel się opinią

Share

d2d1yj0

d2d1yj0
Więcej tematów