Trwa ładowanie...

"Gruby skandal". Afera mailowa: Dworczyk raportuje odwiedziny u Przyłębskiej

Ciąg dalszy afery mailowej. Z wiadomości, które wyciekły do sieci wynika, że minister Michał Dworczyk omawiał z prezes Julią Przyłębską zbliżające się decyzje Trybunału Konstytucyjnego. Korespondencja była skierowana wprost do premiera Mateusza Morawieckiego. W sieci ruszyła lawina komentarzy.

Minister Michał Dworczyk miał omawiać z prezes Julią Przyłębską kwestie zbliżających się wyroków wydawanych przez Trybunał KonstytucyjnyMinister Michał Dworczyk miał omawiać z prezes Julią Przyłębską kwestie zbliżających się wyroków wydawanych przez Trybunał KonstytucyjnyŹródło: East News
d19yd98
d19yd98

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk miał omawiać z Julią Przyłębską najbliższe decyzje podejmowane przez Trybunał Konstytucyjny. To wnioski z maili opublikowanych w sieci na stronie internetowej Poufna Rozmowa.

"Odwiedziłem dziś (wkrótce po Twojej rozmowie) p. Julię P. Z panią prezes omówiłem 3 tematy" - pisze na początku wiadomości minister Michał Dworczyk.

Wiadomość została wysłana 7 stycznia 2019 r. W tytule podkreślono, że sprawa dotyczy Trybunału Konstytucyjnego.

"Pani Julia" to, jak łatwo się domyślić, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Minister Dworczyk omawiał z nią nadchodzące decyzje, jakie miał podjąć Trybunał. W mailu pojawiły się konkretnie daty rozpraw, a także nazwiska i kwoty (w nawiasach), które wiązałyby się z kosztami dla budżetu państwa. Chodzi o dziesiątki i setki miliardów złotych.

- Z nikim nie omawiałam nigdy żadnych orzeczeń. Stawianie tez dot. mojej działalności, powołując się na niesprawdzone źródła, kiedy trwa wojna z Ukrainą, pokazuje, że jest to działanie, aby zdestabilizować państwo - przekazała prezes TK, po publikacji materiałów dotyczących omawiania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego z Michałem Dworczykiem.

d19yd98

- Nic nie wiem o takich rozmowach. Nie odnoszę się do takich maili, które są publikowane w ramach rosyjskich działań - przekazał w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Mueller na konferencji prasowej.

Lawina komentarzy po wycieku maili Dworczyka

Rzecznik rządu nie chciał komentować sprawy, za to Twitterze swoje opinie wyrazili politycy, naukowcy i publicyści.

Adwokat Marcin Matczak napisał na Twitterze, że w Polsce "nie ma skutecznej ochrony prawnej jakie wymaga Unia Europejska".

Poseł Adam Szłapka pisze o wyrokach, które "posypią się za te maile". W podobnym tonie pisze posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Publicystka Renata Grochal przyznaje, że to "gruby skandal", Do sprawy odniosła się też była Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Lena Kolarska-Bobińska.

Afera mailowa i prośba do TVP o atak na sędziego. Polityk PO: widzimy czarno na białym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19yd98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19yd98
Więcej tematów