Trwa ładowanie...
d265bzv

Mimo zamknięcia granic Ukraińcy próbowali dostać się do Polski. Zostali zatrzymani

Koronawirus w Polsce. Grupa 20 obywateli Ukrainy chciała nielegalnie dostać się do Polski w woj. opolskim - poformowała w poniedziałek policja. Zostali zatrzymani, grozi im więzienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Grupa obywateli Ukrainy usiłowała nielegalnie przekroczyć granicę
Koronawirus w Polsce. Grupa obywateli Ukrainy usiłowała nielegalnie przekroczyć granicę (Materiały prasowe)
d265bzv

Policjanci z Paczkowa (woj. opolskie) dowiedzieli się, że w miejscowości Kamienica 20 obywateli Ukrainy próbuje nielegalnie przekroczyć granicę polsko - czeską. Funkcjonariusze powiadomili o tym Straż Graniczną. Informacje potwierdziły się i mężczyźni, którzy w nocy pieszo usiłowali przekroczyć granicę, zostali zatrzymani. Ujętych zostało też 4 Polaków, który po naszej stronie granicy czekali na Ukraińców żeby rozwieźć ich po Polsce.

Za nielegalne przekroczenie granicy grozi do 3 lat więzienia.

d265bzv

15 marca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o czasowym przywróceniu kontroli granicznej w strefie Schengen w związku z walką z epidemią koronawirusa w Polsce. Dwa dni później Unia Europejska podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu granic zewnętrznych Wspólnoty na 30 dni, dla obywali państw spoza Unii. Okres ten może jednak zostać przedłużony.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

d265bzv

Podziel się opinią

Share

d265bzv

d265bzv
Więcej tematów