Trwa ładowanie...
d4gmpnw

Miller: Waszczykowski to czubek góry lodowej

Zdaniem byłego premiera Leszka Millera Beata Szydło winna niezwłocznie odwołać szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Tak skomentował on słowa szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, który stwierdził, że są "ekspertyzy", iż "wybór Tuska można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miller: Waszczykowski to czubek góry lodowej
(WP.PL)
d4gmpnw

Zdaniem Leszka Millera, który był gościem progamu w Posat News, słowa Waszczykowskiego o tym, że "wybór (Donalda) Tuska (na szefa RE) można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego" świadczą o tym, że pan minister szybciej mówi niż myśli. - A to w dyplomacji jest grzech bardzo ciężki - dodał. Samą wypowiedź szefa MSZ o kwestionowaniu wyboru Tuska określił mianem "incydentu, który wzbudza zażenowanie".

- W rządzie pani Szydło nie brakuje tego rodzaju zjawisk. Można powiedzieć, że minister Waszczykowski jest czubkiem góry lodowej. Jego kolega, minister Macierewicz nawet osiąga lepsze rezultaty w ośmieszaniu Polski niż pan Waszczykowski - dodał były premier.

Jak zaznaczył, jeżeli dalej poważnie traktowalibyśmy słowa Waszczykowskiego, to trzeba wyciągnąć wniosek, że uroczyste spotkanie Rady Europejskiej w Rzymie z okazji 60 rocznicy Traktatów Rzymskich też jest nielegalne, bo uczestniczył w nim szef RE, który został nielegalnie wybrany. Były premier dodał, że w takim razie sukces negocjacyjny polskiego rządu, który - jak przekonywała premier Beata Szydło - wymusił na UE zmiany w kształcie Deklaracji Rzymskiej "też był nielegalny".

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów