Trwa ładowanie...
d3yull0
d3yull0

Miller w Sankt Petersburgu

Kanclerz Niemiec i prezydent Rosji na szczycie (PAP/EPA)
Premier Leszek Miller przybył w poniedziałek do Sankt Petersburga, gdzie weźmie udział w Czwartym Szczycie Rady Państw Morza Bałtyckiego. Podczas dwudniowego pobytu w Rosji szef naszego rządu spotka się między innymi z premierem Rosji Michaiłem Kasjanowem oraz premierem Litwy Algidrasem Brazauskasem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3yull0

Po południu premier Miller weźmie udział w sesji plenarnej Szczytu Rady Państw Morza Bałtyckiego, na której wystąpi między innymi prezydent Rosji Władimir Putin oraz szef rosyjskiego rządu. Potem Leszek Miller będzie uczestniczył w sesji Szefów Rządów Rady, która odbędzie się w Rosyjskim Muzeum Państwowym. Przewidziano zwiedzanie obiektu. Wieczorem uczestnicy tego spotkania odbędą rejs statkiem po Newie.

We wtorek premier Leszek Miller spotka się na roboczym śniadaniu z szefem rosyjskiego rządu. Można przypuszczać, że tematem tego spotkania będą sprawy związane z dostawami rosyjskiego gazu do Polski oraz inne tematy gospodarcze.

Rada Państw Morza Bałtyckiego powstała w 1992 roku. W jej skład wchodzi 11 państw - w tym między innymi Polska, Rosja, Szwecja, Litwa i Dania. W pracach Rady uczestniczą także przedstawiciele Komisji Europejskiej.

Głównym celem Rady jest współpraca regionalna, polityczna i gospodarcza. Do ważnych celów należy także ochrona środowiska, współpraca transgraniczna oraz zwalczanie przestępczości zorganizowanej. (aka)

d3yull0

Podziel się opinią

Share

d3yull0

d3yull0
Więcej tematów