Trwa ładowanie...
dnssodu

Miller na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej

Szefowie rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej i Beneluxu dyskutowali w środę w Luksemburgu na temat przyszłości Unii Europejskiej, negocjacjach oraz wzajemnej współpracy. W szczycie uczestniczy premier Leszek Miller.

dnssodu
dnssodu

Jest to pierwsze spotkanie szefów rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej i Beneluxu. Benelux, czyli Belgia, Holandia i Luskemburg, to trzy kraje, które zapoczątkowały integrację europejską. Natomiast Grupa Wyszehradzka czyli Polska, Czechy, Słowacja i Węgry to kraje kandydujące do wspólnoty. Rozmowy będą więc dotyczyły głównie rozszerzenia Unii.

Szczyt w Luksemburgu to także okazja do rozmowy o integracji europejskiej w gronie samej Grupy Wyszehradzkiej. Ostatnio coraz ostrzejsza jest konkurencja między czterema członkami Grupy i coraz bardziej zauważalne są dysproporcje między nimi.

Wynika to m. in. z tego, że Czechy i Węgry jako małe kraje szybciej prowadzą negocjacje i godzą się na liczne kompromisy w rokowaniach z Unią. Wzajemne relacje między Polską, Czechami i Węgrami nie są już tak dobre, jak przy staraniach o wejście do NATO. (and)

dnssodu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnssodu
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj