Trwa ładowanie...

Ojciec Tadeusz Rydzyk z ogromnym wsparciem finansowym. Miliony od Funduszu Sprawiedliwości

Ojciec Tadeusz Rydzyk już wkrótce może otrzymać ogromne wsparcie finansowe. Jak donoszą media, należąca do niego Fundacja Lux Veritatis ma do 2023 roku dostać z Funduszu Sprawiedliwości miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Share
Należąca do ojca Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis ma otrzymać miliony złotych wsparcia od Funduszu SprawiedliwościNależąca do ojca Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis ma otrzymać miliony złotych wsparcia od Funduszu SprawiedliwościŹródło: East News
d2l81um

O sprawie poinformował portal OKO.press. Według ustaleń dziennikarzy prowadzona przez ojca Rydzyka Fundacja Lux Veritatis ubiegała się od Ministerstwa Sprawiedliwości o blisko 7 mln zł. Nie jest pewne, jaką dokładnie kwotę resort przekazał instytucji, jednak OKO.press podaje, że do 19 sierpnia 2020 r. mógł to być ponad milion złotych.

Dotacja, która ma wspomóc Centrum Ochrony Praw Chrześcijan, pochodzi z V konkursu Funduszu Sprawiedliwości. Jego celem jest "przeciwdziałanie przyczynom przestępczości" na lata 2020-2023.

OKO.press ustaliło, że w ciągu trzech lat działalności centrum Tadeusza Rydzyka ma dostać do 4 milionów złotych. Pieniądze wydane muszą zostać na pomoc ofiarom przestępstw. O innych, wielomilionowych inwestycjach Tadeusza Rydzyka pisaliśmy też w Wirtualnej Polsce.

d2l81um

Zobacz także: Podwyżki dla polityków. Rzecznik rządu Piotr Mueller: kiedyś trzeba będzie wrócić do tematu

Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Miliony dla ojca Tadeusza Rydzyka

Na oficjalnej stronie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan przeczytać można, że jest ono "odpowiedzią na falę dyskryminacji religijnej pojawiającej się na świecie i w Polsce. Głównym celem jest angażowanie się w obronę jednostek pokrzywdzonych i środowisk zagrożonych prześladowaniem".

"Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której łamanie podstawowych praw wolności stanie się w naszym kraju codziennością" - podają pomysłodawcy COPC.

d2l81um

Zapewniono też, że do zadań Centrum Ochrony Praw Chrześcijan należy informowanie, edukowanie i upowszechnianie wiedzy m.in. za pomocą telewizyjnych, kampanii społecznych, publikacji, prelekcji, dyskusji i szkoleń; udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i porad obywatelskich oraz prowadzenie badań na temat prześladowań chrześcijan w Polsce i na świecie.

Miliony dla ojca Rydzyka. COPC atakuje LGBT

Według informacji OKO.press Centrum Pomocy Ochrony Chrześcijan od maja br. prowadzi stronę na Facebooku, na której udostępniane są m.in. treści tworzone przez polskie prawicowe media.

Instytucja publikuje także informacje związane z prześladowaniem chrześcijan na świecie. Nie brakuje również artykułów atakujących środowiska LGBT.

Fundusz Sprawiedliwości to fundusz państwowy, który założeniem jest pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarna. Nadzoruje go Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

d2l81um

Źródło: OKO.press

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2l81um
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l81um
d2l81um
Więcej tematów