Trwa ładowanie...

Mikołów. Powstanie ulica "Prawa i sprawiedliwości"? Może być problem

Do Urzędu Miasta Mikołów wpłynęła petycja dotycząca nadania jednej z ulic nazwy "Prawa i sprawiedliwości". W piśmie czytamy, że te wartości "są ważne dla wszystkich mieszkańców". Mimo że pisownia drugiego członu nie mówi wprost o PiS-ie, wiele osób jest zniesmaczonych.

Share
Mikołów. Powstanie ulica "Prawa i sprawiedliwości"? Może być problemŹródło: East News, fot: janek skarżyński/AFP/East News
d2gh456

Petycja z propozycją nadania nowej nazwy ulicy wpłynęła do Urzędu Miejskiego Mikołowa od jednego z mieszkańców. Pomysł dotyczy odcinka drogi łączącej ulice Długą i Strzechy. Pismo zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej 11 kwietnia. Co się z nim stanie?

Mateusz Łaszczyk z Urzędu Miasta w Mikołowie tłumaczy, jak wygląda praca nad petycją dziennikowi "Polska Times" - Petycja o nadanie lub zmianę nazwy ulicy wpływa bezpośrednio do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Po zaopiniowaniu przez komisję, takie pismo trafia pod obrady Rady Miasta - stwierdził urzędnik.

Najbliższe zebranie Komisji Skarg, Wniosków i Petycja odbędzie się w trakcie posiedzenia radzy miejskiej w sierpniu. Zostanie wtedy wydana opinia dotycząca nadania ulicy nowym imieniem "Prawa i sprawiedliwości". Następnie rada miejska Mikołowa rozpatrzy wniosek.

Zobacz także: Kaczyński zmęczony polityką? "Prezes ma duży temperament”

Miasto nie chciało Rycerzy Jedi

Jak się okazuje, nie jest to pierwsza petycja dotycząca tej ulicy, która wpłynęła do Urzędu Miejskiego. Na początku roku jeden z mieszkańców chciał, żeby droga nosiła nazwę Rycerzy Jedi. Mikołów odrzucił pomysł. Najprawdopodobniej ulica Prawa i sprawiedliwości również zostanie negatywnie oceniona. Każda zmiana nazw ulic wiąże się z dużymi kosztami. Konieczne są wtedy konsultacje miejskie.

d2gh456

Kiedy pomysłodawca nowej ulicy napisał, że - zarówno prawo, jak i sprawiedliwości są ważne dla wszystkich mieszkańców Mikołowa - minął się z prawdą, twierdzi dziennik. Mieszkańcy Mikołowa nie darzą Prawa i Sprawiedliwości największą sympatią. W ostatnich wyborach parlamentarnych PiS (37,74%) przegrał z Koalicją Obywatelską (47,18%).

W wyborach samorządowych sytuacja wyglądała nie lepiej. Koalicja burmistrza Stanisława Piechuli z Platformy Obywatelskiej zdobyła większość głosów. PiS uzyskał zaledwie 4 z 21 mandatów do Rady Miasta. Próba przeforsowania nazwy ulicy może być trudniejsza dla pomysłodawcy niż mógł się spodziewać.

Źródło: "Polska Times"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gh456
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gh456
d2gh456
Więcej tematów