Trwa ładowanie...
d2clwx9

Mikołów. Powstanie ulica "Prawa i sprawiedliwości"? Może być problem

Do Urzędu Miasta Mikołów wpłynęła petycja dotycząca nadania jednej z ulic nazwy "Prawa i sprawiedliwości". W piśmie czytamy, że te wartości "są ważne dla wszystkich mieszkańców". Mimo że pisownia drugiego członu nie mówi wprost o PiS-ie, wiele osób jest zniesmaczonych.
Share
Mikołów. Rada miejska rozpatrzy wniosek czy ulica otrzyma nazwę "Prawa i sprawiedliwości" w sierpniu.
Mikołów. Rada miejska rozpatrzy wniosek czy ulica otrzyma nazwę "Prawa i sprawiedliwości" w sierpniu.Źródło: East News, Fot: janek skarżyński/AFP/East News
d2clwx9

Petycja z propozycją nadania nowej nazwy ulicy wpłynęła do Urzędu Miejskiego Mikołowa od jednego z mieszkańców. Pomysł dotyczy odcinka drogi łączącej ulice Długą i Strzechy. Pismo zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej 11 kwietnia. Co się z nim stanie?

Mateusz Łaszczyk z Urzędu Miasta w Mikołowie tłumaczy, jak wygląda praca nad petycją dziennikowi "Polska Times" - Petycja o nadanie lub zmianę nazwy ulicy wpływa bezpośrednio do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Po zaopiniowaniu przez komisję, takie pismo trafia pod obrady Rady Miasta - stwierdził urzędnik.

d2clwx9

Najbliższe zebranie Komisji Skarg, Wniosków i Petycja odbędzie się w trakcie posiedzenia radzy miejskiej w sierpniu. Zostanie wtedy wydana opinia dotycząca nadania ulicy nowym imieniem "Prawa i sprawiedliwości". Następnie rada miejska Mikołowa rozpatrzy wniosek.

Zobacz także: Kaczyński zmęczony polityką? "Prezes ma duży temperament”

Miasto nie chciało Rycerzy Jedi

Jak się okazuje, nie jest to pierwsza petycja dotycząca tej ulicy, która wpłynęła do Urzędu Miejskiego. Na początku roku jeden z mieszkańców chciał, żeby droga nosiła nazwę Rycerzy Jedi. Mikołów odrzucił pomysł. Najprawdopodobniej ulica Prawa i sprawiedliwości również zostanie negatywnie oceniona. Każda zmiana nazw ulic wiąże się z dużymi kosztami. Konieczne są wtedy konsultacje miejskie.

d2clwx9

Kiedy pomysłodawca nowej ulicy napisał, że - zarówno prawo, jak i sprawiedliwości są ważne dla wszystkich mieszkańców Mikołowa - minął się z prawdą, twierdzi dziennik. Mieszkańcy Mikołowa nie darzą Prawa i Sprawiedliwości największą sympatią. W ostatnich wyborach parlamentarnych PiS (37,74%) przegrał z Koalicją Obywatelską (47,18%).

W wyborach samorządowych sytuacja wyglądała nie lepiej. Koalicja burmistrza Stanisława Piechuli z Platformy Obywatelskiej zdobyła większość głosów. PiS uzyskał zaledwie 4 z 21 mandatów do Rady Miasta. Próba przeforsowania nazwy ulicy może być trudniejsza dla pomysłodawcy niż mógł się spodziewać.

Źródło: "Polska Times"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2clwx9

Podziel się opinią

Share
d2clwx9
d2clwx9
Więcej tematów