Trwa ładowanie...

Mieszkańcy zdecydują komu przyznać 2,5 mln zł w ramach budżetu obywatelskiego

Już tylko do 4 sierpnia gliwiczanie mogą głosować w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mogą wskazywać najistotniejsze dla nich projekty na stronie www.gliwice.eu. Wyniki głosowania będą znane do 21 sierpnia.

Share
Mieszkańcy zdecydują komu przyznać 2,5 mln zł w ramach budżetu obywatelskiego
Źródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
d1rvz4y

Tak jak rok temu, gliwiczanie mają prawo wybrać najważniejsze dla nich przedsięwzięcia do realizacji na stronie www.gliwice.eu. Przedstawione tam projekty to propozycje radnych miejskich i Rad Osiedlowych Gliwic.

Wydzielone zostały trzy kategorie wraz z określonym budżetem: inwestycje (1,5 mln zł), remonty (800 tys. zł), pozostałe wydatki bieżące (200 tys. zł).

Po wstępnej weryfikacji tegorocznych wniosków okazało się, że w ostatniej z kategorii było niewiele zgłoszeń, a te zakwalifikowane do realizacji nie wyczerpują przeznaczonej na nie puli. Dlatego też niezależnie od wyników sondażu zostaną postawione słupy ogłoszeniowe w Ostropie, a dla kobiet w Sośnicy zostanie zorganizowany kurs samoobrony.

Mieszkańcy mogą głosować do 4 sierpnia. Każdy gliwiczanin może wziąć tylko raz udział w sondażu i wskazać jeden projekt. Decyzję, które zadania zostały wybrane do realizacji w 2015 roku, poznamy 21 sierpnia.

d1rvz4y

Podziel się opinią

Share
d1rvz4y
d1rvz4y
Więcej tematów