Trwa ładowanie...

Mierzeja Wiślana: Bruksela ma wątpliwości w sprawie przekopu. W piątek spotkanie polskich władz z przedstawicielami KE

W najbliższy piątek dojdzie do spotkania polskich władz z przedstawicielami Komisji Europejskiej dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej. Poruszane mają być kwestie techniczne związane z projektem.

Share
Mierzeja Wiślana: Bruksela ma wątpliwości w sprawie przekopu. W piątek spotkanie polskich władz z przedstawicielami KE
Źródło: East News
d1n4um7

Przekop Mierzei Wiślanej – spotkanie w Brukseli

20 lutego Komisja Europejska ogłosiła, że planuje spotkać się polskimi w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Do eksperckiego posiedzenia dojdzie w najbliższy piątek.

W trakcie spotkania przedstawiciele KE będą chcieli prawdopodobnie wyjaśnić takie kwestie jak np. dokonana już wycinka drzew czy wyjaśnienie potencjalnej budowy sztucznej wyspy. Zebranie ma mieć charakter czysto techniczny.

Przekop Mierzei Wiślanej – przebieg inwestycji

Według słów ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbaczyka inwestycja jest realizowana według najwyższych standardów i nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

d1n4um7

Ministerstwo uważa, że przekop Mierzei Wiślanej korzystnie wpłynie na lepszy dostęp do portu w Elblągu, a także ułatwi Polsce dojście z Zalewu Wiślanego do Morza Bałtyckiego, pomijając przy tym rosyjską Cieśninę Piławską.

Dzięki rozwojowi elbląskiego portu powstaną nowe miejsca pracy i polepszy się atrakcyjność turystyczna całego regionu, a także jej wzrost gospodarczy.
Budowa kanału finansowa jest z budżetu państwa, a jej koszt wyniesie ok. 880 milionów zł. Pracę mają zakończyć się do 2022 roku.

d1n4um7

Podziel się opinią

Share
d1n4um7
d1n4um7
Więcej tematów