Trwa ładowanie...
d43z7w1

Mieli znęcać się psychicznie i fizycznie nad dziećmi. Może im grozić nawet dożywocie

Prokuratura chce uzupełnić postępowanie w sprawie rodziców, którzy mieli znęcać się psychicznie i fizycznie nad dwójką dzieci i rozważy zmianę zarzutów na usiłowanie zabójstwa. Dlatego proces, który miał ruszyć w piątek przed Sądem Rejonowym w Drawsku Pomorskim, nie zaczął się.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d43z7w1

Matka oraz jej konkubent zostali w 2016 roku oskarżeni o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dwójką nieletnich synów kobiety. Zdaniem śledczych, oskarżeni mieli działać w porozumieniu i ze szczególnym okrucieństwem wobec 6-letniego Marcela oraz jego 8-letniego brata.

Sąd Rejonowy przyjął wniosek prokuratury o zwrocie sprawy do uzupełnienia Prokuraturze Rejonowej w Drawsku Pomorskim do uzupełnienia. Prokurator chce ustalić i przesłuchać szereg świadków, między innymi osoby, które zawoziły dzieci do szpitala.

- Planowane jest przeprowadzenie obszernego postępowania dowodowego i uzyskanie kolejnych opinii lekarskich - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie sędzia Sławomir Przykucki. Jak dodał, decyzja sądu jest nieprawomocna i strony mogą złożyć zażalenie.

d43z7w1

Kobiecie i jej konkubentowi za zarzucane im dziś czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

- Prokuratura w Drawsku Pomorskim będzie uzupełniać materiał dowodowy, po czym oceni zachowania oskarżonych pod kątem ewentualnej zmiany kwalifikacji prawnej ich czynu na usiłowanie zabójstwa - poinformowała Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

Może za to grozić nawet dożywocie.

d43z7w1

Podziel się opinią

Share

d43z7w1

d43z7w1
Więcej tematów