Trwa ładowanie...
d8s6vm4

Międzynarodowy Dzień Przytulania 2019. Dlaczego warto się przytulać?

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania. Naukowcy już dawno stwierdzili, że przytulanie bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Możemy to robić nie tylko ze swoim partnerem/partnerką, ale także w rodzinie, z przyjaciółmi. Część społeczeństwa nie do końca jednak rozumie wpływu przytulania na nasze ciało i emocje. Dlaczego zatem warto się przytulać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowy Dzień Przytulania 2019. Dlaczego warto się przytulać?
Międzynarodowy Dzień Przytulania 2019. Dlaczego warto się przytulać? (Pixabay.com)
d8s6vm4

Międzynarodowy Dzień Przytulania - data święta

Międzynarodowy Dzień Przytulania obchodzimy co roku 31 stycznia. W tym dniu wyjątkowo możemy zapomnieć o problemach, uciec od smutku i otaczających nas złych wiadomości. Dzięki przytuleniu rośnie w nas poczucie bezpieczeństwa oraz szczęście, a także przekazujemy drugiej osobie dobrą energię i ciepło.

Międzynarodowy Dzień Przytulania - geneza święta

Amerykańscy naukowcy z Instytutu Badań nad Dotykiem w latach 80. zauważyli, że osoby będące w związku we Francji przytulają się trzy razy częściej niż pary z USA, dzięki czemu ich związki i relacje są mocniejsze. Kevin Zaborney i Adam Olis, badacze zajmujący się przytulaniem, stwierdzili, że Amerykanie wstydzili się wówczas okazywać swoje uczucia publicznie. Dlatego w 1986 roku zapoczątkowali tradycję Dnia Przytulania, która rozrosła się na cały świat.

d8s6vm4

Międzynarodowy Dzień Przytulania szczególnie dobrze przyjmuje się w Niemczech, Austrii, Holandii, Kanadzie, Australii, Grecji, krajach skandynawskich i Wielkiej Brytanii, gdzie organizowane są nawet wydarzenia na Facebooku, dzięki którym można spotkać się w jednym miejscu i jak najdłużej się przytulać.

Przytulanie nic nie kosztuje. Nawet na festiwalach pojawiają się osoby z dużymi zawieszkami na ubraniach "darmowe przytulanie", więc można to robić nawet z nieznajomymi. To poprawi nastrój obu stronom.

d8s6vm4

Podziel się opinią

Share
d8s6vm4
d8s6vm4
Więcej tematów