Trwa ładowanie...
d1ybxgk

Michał S aresztowany. Organizator fałszywej zbiórki przyznał się do winy

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 23-letniego Michała S., organizatora fikcyjnej zbiórki na ratowanie wzroku "chorego Antosia". Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał S aresztowany. Organizator fałszywej zbiórki przyznał się do winy
(zrzutka.pl, Fot: screen)
d1ybxgk

Internauci wpłacili na rzekomo chorego chłopczyka ponad 500 tys. zł. Wśród osób, które zostały oszukane są m.in. Anna i Robert Lewandowscy. Michał S. dostał zarzut oszustwa o dużej wartości. Przyznał się do winy.

Antoś miał być chory na nowotwór oczu. Pieniądze miały pomóc mu wyzdrowieć. Akcja prowadzona była pod hasztagiem #bojęsięciemności. Okazało się jednak, że było to jedynie żerowanie na ludzkich uczuciach. Z ustaleń śledczych wynika, iż w Polce istnieje dziecko o podanym imieniu i nazwisku. Zgadza się także podany rok i miesiąc urodzenia chłopca. Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, dziecko to jest zdrowe, a jego rodzice nigdy nie prosili i nie uczestniczyli w takiej akcji.

Podczas przesłuchania Michał S. przyznał się do winy i wyjaśniał, że chciał wykorzystać pieniądze na spłatę swoich zobowiązań, na utrzymanie, wizyty w restauracjach czy zakup sprzętu elektronicznego lub roweru. Jak powiedział przesłuchującemu prokuratorowi, nie mógł przerwać oszustwa, bo było to "silniejsze od niego".

d1ybxgk

Podziel się opinią

Share
d1ybxgk
d1ybxgk