Trwa ładowanie...
d2755q2

Michał Królikowski może wrócić do zawodu. Jest decyzja sądu ws. adwokata

Prof. Michał Królikowski, były wiceminister sprawiedliwości, może wykonywać zawód adwokata. Sąd Rejonowy w Białymstoku uchylił zakaz w tej sprawie i ograniczył z 500 tys. zł do 200 tys. zł poręczenie majątkowe zastosowane wobec prawnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Królikowski pracował w resorcie sprawiedliwości za kadencji Jarosława Gowina
Michał Królikowski pracował w resorcie sprawiedliwości za kadencji Jarosława Gowina (Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bobkowski)
d2755q2

Jak podaje RMF FM, decyzja białostockiego sądu oznacza, że przyjęte zostało zażalenie złożone miesiąc temu przez byłego ministra. W maju Królikowski usłyszał zarzut prania brudnych pieniędzy. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Jednocześnie sąd uznał, że zatrzymanie Królikowskiego było zasadne, legalne i prawidłowo przeprowadzone. W orzeczeniu zaznaczono, że prokuratura miał przesłanki do takiego działania. Sąd podkreślił, że zgromadzony do tej pory materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia to, iż zarzuty postawiono zasadnie.

Zdaniem śledczych Królikowski miał przyjąć na konto swojej kancelarii w sumie ponad 2,4 mln zł. Prokuratura po zatrzymaniu informowała, że były to pieniądze przekazane na rachunek pomocniczy jego kancelarii prawnej, tytułem "depozytu adwokackiego".

d2755q2

"Obrony swoich praw i dobrego imienia będę dochodził w trakcie toczonego postępowania. Niemniej wiele z podawanych przez środki przekazu informacji co do okoliczności zarzucanych mi czynów nie są zgodne z prawdą, a czasem i z ustaleniami śledczych" - napisał w maju w oświadczeniu Michał Królikowski.

Swoje zatrzymanie nazwał "zbędnym i bezpodstawnym". Podkreślił też, że współpracował ze śledczymi w granicach, jakie dawało mu "związanie tajemnicą adwokacką oraz tajemnicą obrończą".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2755q2

Podziel się opinią

Share

d2755q2

d2755q2
Więcej tematów