ycipk-3mj4l7

Zatrzymanie Michała Królikowskiego. Jest oświadczenie jego kancelarii

Kancelaria, którą teraz prowadzi były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, wydała komunikat w sprawie swojego szefa. "Pobudki zatrzymania są niejasne. Sprawa ma charakter polityczny oraz pokazowy" - napisano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kancelaria Michała Królikowskiego uważa, że zatrzymanie byłego wiceministra sprawiedliwości ma charakter polityczny
Kancelaria Michała Królikowskiego uważa, że zatrzymanie byłego wiceministra sprawiedliwości ma charakter polityczny (PAP, Fot: Paweł Supernak)
ycipk-3mj4l7

Były polityk został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP z zamiarem konwoju do Białegostoku, gdzie w czwartek mają zostać mu postawione zarzuty procesowe. Kancelaria informuje, że aresztowanie odbyło się w momencie świadczenia przez byłego współpracownika Jarosława Gowina pomocy prawnej na rzecz klienta.

"Pobudki zatrzymania w aspekcie samych motywów jak i jego miejsca i czasu są niejasne. Dotychczasowa współpraca z organami w tej sprawie odbywała się we współpracy z prof. Królikowskim. W naszej ocenie sprawa zatrzymania ma charakter polityczny oraz pokazowy i nie znajduje uzasadnienia zarówno procesowego jak i materialnoprawnego" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także: Zandberg: to pieniądze zepesuły polską politykę

ycipk-3mj4l7

Kancelaria poinformowała, że kontaktuje się w tej sprawie z Okręgową Radą Adwokacką. Byłemu wiceministrowi sprawiedliwości mają zostać postawione zarzuty dotyczące nieprawidłowego rozliczania podatku VAT na wielką skalę. Królikowski miał być pośrednikiem w jednej z firm, która brała udział w procederze przestępczym.

Źródło: kmg.legal

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3mj4l7
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3mj4l7

ycipk-3mj4l7
ycipk-3mj4l7