Trwa ładowanie...
d1hhrjr

Michał Figurski przeprasza Ukrainki: naprawdę kocham ten naród

Michał Figurski przeprosił w programie "Poranny WF" na antenie radia Eska Rock za swoją wczorajszą wypowiedź o gwałceniu Ukrainek. - Udało nam się niechcący zupełnie obrazić naród ukraiński - powiedział. Prezenter zadeklarował również: "naprawdę kocham naród ukraiński i mam poważne, nie tylko seksualne, zamiary wobec tej wspaniałej nacji". Figurski wystosował przeprosiny w języku ukraińskim i francuskim. W tle rozbrzmiewał hymn Ukrainy.
Share
Kuba Wojewódzki i Michał Figurski
Kuba Wojewódzki i Michał FigurskiŹródło: AKPA, Fot: Palicki
d1hhrjr

Skandal wybuchł w środę. Podczas porannej audycji Figurski wraz z Kubą Wojewódzkim swoje żarty skierowali pod adresem Ukrainek. Wojewódzki powiedział na antenie, że po porażce Ukrainy w mistrzostwach Euro 2012 "zachował się jak prawdziwy Polak" i "wyrzucił swoją Ukrainkę". Figurski na to odpowiedział: "ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę" oraz "powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił". Na to Wojewódzki stwierdził: "Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach".

Po skandalicznej wymianie zdań między prowadzącymi program "Poranny WF", Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zażądało przeprosin za wypowiedzi dziennikarzy. Jak napisano w komunikacie, "obrażają cześć i godność Ukraińców".

MSZ Ukrainy: Wojewódzki i Figurski powinni przeprosić Ukraińców

d1hhrjr

Podziel się opinią

Share
d1hhrjr
d1hhrjr
Więcej tematów