Trwa ładowanie...
d3e55k9

Miasto Jest Nasze alarmuje. "W Warszawie strzela się do dzików"

W Warszawie od początku czerwca do 11 września Lasy Miejskie odstrzeliły 135 dzików - twierdzi Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Podobne doniesienia płyną z Pomorza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Informacje o odstrzale płyną z kilku miast
Informacje o odstrzale płyną z kilku miast (East News)
d3e55k9

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze powołuje się na list popisany przez Karola Podgórskiego, dyrektora Lasów Miejskich w Warszawie. Pisze on, że na terenie stolicy prowadzony jest odstrzał sanitarny dzików.

Wysłał także zestawienie liczb zabitych zwierząt. Według niego w Wawrze odstrzelono 61 osobników., na Białołęce 39, na Mokotowie, w Wilanowie i na Targówku 1 osobnika.

"Nie zgadzamy się na strzelanie do zwierząt w mieście!" - czytamy na stronie stozestawiwarzyszenia. Miasto Jest Nasze przekonuje także, że odbywa się to pod płaszczykiem odstrzałów sanitarnych przeciw chorobie: afrykańskiemu pomorowi świń (ASF). Tłumaczy także, że to nie jest rozwiązanie sytuacji, ponieważ mimo takim działaniom ASF cały czas się rozprzestrzenia i dotarła już do województwa lubuskiego.

d3e55k9

Podobne informacje pojawiają się także na stronie trojmiasto.pl. Czytamy, że odstrzał zostanie przeprowadzony w trzech terminach: 21 listopada, 5 grudnia i 23 grudnia na terenie obwodu łowieckiego nr 69 w leśnictwach Zwierzyniec, Witomino, Sopot, Renuszewo i Matemblewo. Przekonuje się jednak, że to nie będzie masowy odstrzał. Dotyczyć to będzie jedynie kilku osobników. Prezydent Sopotu apelował kilka dni temu o zaniechanie odstrzału w granicach administracyjnych miasta i zastąpienie go odławianiem, a następnie wywożeniem dzików do lasu.

Przeczytaj także: ASF. Przerażeni rolnicy z Wielkopolski proszą o "maksymalny" odstrzał dzików

Tajemnicze zdjęcie rzecznika rządu z prezesem Kaczyńskim. Znamy kulisy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e55k9

Podziel się opinią

Share
d3e55k9
d3e55k9
Więcej tematów