Trwa ładowanie...

Mgły i słabe opady deszczu - prognoza pogody na 14 i 15 listopada

Jak informuje IMGW, nad północno-zachodnią i wschodnią Europą pogodę będą kształtować niże znad Morza Norweskiego i Barentsa, pozostały obszar będzie w zasięgu wyżów. Polska będzie w obszarze wyżu, którego centrum przemieści się znad Niemiec nad Karpaty. Z zachodu napływać nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.
Share
Mgły i słabe opady deszczu - prognoza pogody na 14 i 15 listopada
Źródło: AFP, Fot: Fabrice Cofrini
dgn5k28

Czwartek

W czwartek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu Polski miejscami rozpogodzenia, zwłaszcza w rejonach górskich. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność od 200 m do 1000 m. Temp. Maks. od 4 do 7st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, początkowo miejscami większe przejaśnienia, a na południu Polski rozpogodzenia. Lokalnie możliwe słabe opady mżawki, mżawki marznącej lub drobnego śniegu. Na Śląsku oraz w południowej części Małopolski okresami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w Sudetach, Beskidzie Śląskim i w Tatrach opady śniegu. Miejscami mgła z widzialnością od 100 m do 600 m. Temp. Min. od -1 do 3st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

dgn5k28

Piątek

W piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże, na krańcach południowych Polski możliwe słabe opady deszczu, przed południem miejscami mgła z widzialnością od 100 m do 600 m. Temp. maks. od 2, 3 st. na północnym wschodzie kraju do 4, 8 st. Na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na północy Polski okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Warszawa

W Warszawie zachmurzenie duże. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby, zmienny, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie przeważnie duże, okresami większe przejaśnienia. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i pozostanie bez większych zmian.

Zobacz więcej w serwisie pogoda

dgn5k28

Podziel się opinią

Share
dgn5k28
dgn5k28
Więcej tematów