Trwa ładowanie...
d37cwcr

MFW: Polska zwiększy tempo wzrostu

W Polsce istnieje możliwość dalszego obniżenia stóp procentowych, które są bardzo wysokie - stwierdzili eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie. Wniosek taki władze MFW zawarł w publikowanej dwa razy w roku Światowej Prognozie Gospodarczej (World Economic Outlook).

d37cwcr
d37cwcr

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł także polskie władze, aby nie podejmowały nowych zobowiązań finansowych w budżecie na przyszły rok. Chodzi o to, by w ten sposób utrzymać postęp w konsolidacji finansów publicznych i powstrzymać wzrost deficytu budżetowego.

Zdaniem ekspertów Funduszu, w tym roku Polska zanotuje wzrost gospodarczy o 2,5 %, zaś w przyszłym roku zwiększy tempo wzrostu do 3,7%.

Z reguły Światowa Prognoza Gospodarcza jest publikowana dwa razy w roku przed jesiennym i wiosennym spotkaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. W tym roku jednak jesienne spotkanie Banku i Funduszu zostało odwołany na prośbę władz USA w zwiąku z zamachami, do których doszło 11 września w Nowym Jorku i Waszyngtonie. (ajg)

d37cwcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37cwcr
Więcej tematów