Trwa ładowanie...
napaść

Mężczyźni w kominiarkach zaatakowali kobiety w kawiarni

Dwóch zamaskowanych mężczyzn wpadło do kawiarni, gdzie odbywało się spotkanie dotyczące praw kobiet. Mężczyźni oblali uczestniczki spotkania niezidentyfikowaną substancją, najprawdopodobniej kwasem.

Share
Mężczyźni w kominiarkach zaatakowali kobiety w kawiarni
Źródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA
dj555xa

"W ten weekend dwóch bohaterskich konserwatystów spryskało kwasem masłowym mnie, koleżankę siedzącą obok oraz oczywiście lokal, w którym odbywał się nasz zlot czarownic" - poinformowała na Facebooku Patrycja Rozmus. Kobieta padła ofiarą ataku dwóch mężczyzn w kominiarkach, jak sama twierdzi miało to prawdopodobnie związek z proaborcyjnymi protestami kobiet w całej Polsce.

Do zdarzenia doszło w kawiarni spółdzielni Ogniwo w Krakowie. Jak przyznaje poszkodowana w ataku nie był to pierwszy tego typu przypadek. W ostatnich tygodniach miał to być już trzeci podobny atak. "Bardzo kogoś bolą spotkania dotyczące praw kobiet" - skomentowała Rozmus. Nawiązała także do napaści, której ofiarą została w 1993 roku. Wtedy, również przy okazji dyskusji o aborcji, miała zostać opluta przez skinheadów.

"Najbardziej zaskakujące było to, że pomimo świadomości jak takie mechanizmy działają, zaraz po zdarzeniu, odruchowo, poczułam wstyd" - opisała swoje uczucia po ataku. "Wydaje mi się, że to wstyd podobny do tego, który czują ofiary gwałtów, choć nie stawiam tutaj znaku równości" - dodała, określając substancję, której użyli napastnicy jako cuchnącą.

dj555xa

Podziel się opinią

Share
dj555xa
dj555xa
Więcej tematów