Trwa ładowanie...

Mężczyzna znęcał się nad żoną i dziećmi. Teraz odpowie przed sądem

Rodzinny dramat w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Mężczyzna znęcał się nad swoją żoną i dziećmi. Jedną z córek molestował seksualnie. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Share
Mężczyzna znęcał się nad żoną i dziećmi. Teraz odpowie przed sądem
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
dw7pfvc

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia w sprawie 62-letniego mieszkańca miasta, który od 2006 do 2014 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi najbliższymi. W toku śledztwa stwierdzono także, że przez 10 lat molestował seksualnie swoją córkę, obecnie 21-letnią kobietę. Teraz grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Rodzinny dramat wyszedł na jaw jesienią 2014 r. kiedy pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zdecydowała się poinformować prokuraturę o tym, co dzieje się w jednym z domów na terenie Wałbrzycha. Śledztwo wszczęto niemal natychmiast po zawiadomieniu. 62-letni mężczyzna, mąż i ojciec, został zatrzymany.

dw7pfvc

- W toku śledztwa stwierdzono, że mężczyzna znęcał się nad domownikami – żoną i czworgiem dzieci. 62-latek wyzywał i znieważał swoich bliskich, bił ich, a także ograniczał im dostęp m.in. do jedzenia poprzez zamykanie lodówki na kłódkę. Ponadto przez blisko 10 lat dopuszczał się przemocy seksualnej wobec najstarszej z córek – mówi Ewa Ścierzyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Za popełnione czyny mieszkaniec Wałbrzycha odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dw7pfvc

Podziel się opinią

Share
dw7pfvc
dw7pfvc
Więcej tematów