Mentzen odpowiada Hołowni. "To bardzo zabawne"
"Marszałek Hołownia właśnie zaapelował do posłów, żeby siedzieli na sali plenarnej Sejmu podczas obrad, nie tylko wtedy gdy są głosowania. To bardzo zabawne" - napisał Sławomir Mentzen na platformie X. Odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi Szymona Hołowni.
- Frekwencja na wystąpieniu ministra Sikorskiego wzbudziła mój głęboki niesmak. Na sali było około stu osób - powiedział dziennikarzom marszałek Sejmu przed rozpoczęciem obrad.
Wyjaśnił, że jego zdaniem jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. - Na konwencie i na prezydium poprosiłem przewodniczących klubów o to, żeby następnym razem poprosić swoich przewodniczących komisji, żeby akurat przy takich okazjach jednak na sali wszyscy, którzy mogą byli - przekazał dziennikarzom.
Hołownia podkreślił, że jest prawie 30 komisji stałych oraz komisje śledcze, więc "nie da się tego tak spiąć". Zapewnił jednak, że będzie robił wszystko, żeby zachęcać posłów, aby kiedy tylko mogą byli na sali. - Wiem, jak to razi ludzi, bo często się z tym spotykam - powiedział.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Poseł Ćwik wręczy kwiaty kandydatce Konfederacji? "Boję się reakcji"
Z apelem o jak największą frekwencję na sali plenarnej zwrócił się również do posłów na początku środowych obrad Sejmu. Już po chwili na platformie X odpowiedział mu Sławomir Mentzen.
Menzten komentuje
"Marszałek Hołownia właśnie zaapelował do posłów, żeby siedzieli na sali plenarnej Sejmu podczas obrad, nie tylko wtedy gdy są głosowania. To bardzo zabawne, bo jeszcze nie widziałem Hołowni na sali, jeżeli akurat nie było głosowań" - napisał Sławomir Mentzen.
Posiedzenie Sejmu
Podczas 11. posiedzenia Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu małego dziecka "Aktywny rodzic" (tzw. babciowe).
Zaplanowano także pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Zakłada on m.in. powiązanie wypłat 800 plus i świadczenia z programu "Dobry start" z obowiązkiem szkolnym i przedłuża ochronę tymczasową dla Ukraińców uciekających przed wojną do 30 września 2025 r.
Czytaj także: