Trwa ładowanie...

Meksyk. Strzelaniny przy granicy z USA. Kilkanaście ofiar śmiertelnych

Przemieszczający się w sportowych samochodach uzbrojeni sprawcy zabili w sobotę z broni palnej co najmniej 15 osób. Do zbrodni doszło w kilku różnych miejscach na terenie leżącego niedaleko granicy USA meksykańskiego miasta Reynosa.

Share
Meksyk. Strzelaniny przy granicy z USA. Kilkanaście ofiar śmiertelnych
Meksyk. Strzelaniny przy granicy z USA. Kilkanaście ofiar śmiertelnychŹródło: Getty Images, Fot: Andrew Lichtenstein
d13p84w

W meksykańskim miasteczku Reynosa, graniczącym z miastem McAllen w Teksasie, doszło w sobotę do morderstwa przynajmniej 15 osób.

Na chwilę obecną zarówno tożsamość ofiar jak i sprawców nie jest znana. Służby nie ustaliły także potencjalnego motywu tej zbrodni. W związku ze strzelaninami władze zaangażowały Gwardię Narodową, wojsko i policję.

d13p84w

Z informacji przekazanych przez służby wynika, że doszło do zatrzymania jednej osoby, która w bagażniku samochodu przetrzymywała dwie kobiety. Zostały one prawdopodobnie porwane przez zatrzymanego. Nie wiadomo jednak, czy zatrzymany ma jakiś związek ze sprawą morderstw.

Morderstwa w Meksyku to niemal codzienność

Jak wynika ze statystyk, ostatnie dwa lata w Meksyku nie były spokojne. W 2019 roku służy odnotowały 34 681 zabójstw, z kolei w 2020 roku - 34 554. Zamordowani padali głównie ofiarami grup przestępczych oraz narkotykowych karteli.

Każdy kolejny rząd w Meksyku próbuje zwalczać niebezpieczne gangi, jednak bezskutecznie. Duża część społeczeństwa podejrzewa przez to, że organy ścigania i sądownictwa są z gangami w zmowie. Meksykanie w dużej części podejrzewają też, że system państwowy może być skorumpowany.

d13p84w

Meksykański prezydent Andres Manuel Lopez Obrador w kontekście grup przestępczych stwierdził, że chce z nimi walczyć "uściskami, nie kulami".

Źródło: PAP

ZOBACZ TEŻ: Podpisał się pod listem ws. Tadeusza Rydzyka. Senator PiS Jan Maria Jackowski tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13p84w

Podziel się opinią

Share
d13p84w
d13p84w
Więcej tematów