Trwa ładowanie...
d1zscjr

Meksyk: Katastrofa wojskowego helikoptera. Na ziemi zginęło 13 osób

Wojskowy helikopter, którym lecieli meksykański szef resortu spraw wewnętrznych i gubernator stanu Oaxaca, runął na ziemię. Notable i załoga śmigłowca przeżyli katastrofę. Na ziemi zginęło 13 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meksyk: Katastrofa wojskowego helikoptera. Na ziemi zginęło 13 osób
(Canal Once/stopklatki)
d1zscjr

Minister Alfonso Navarrete i gubernator Alejandro Murat chcieli z powietrza zobaczyć szkody, jakie wyrządziło trzęsienie ziemi. Gdy wojskowy helikopter, którym lecieli, podchodził do lądowania, coś poszło nie tak. Maszyna runęła na ziemię.

Wysokość, z której spadł helikopter była niewielka. Pasażerowie i załoga wyszli z wypadku prawie bez szwanku. Niestety, ciężka wojskowa maszyna spadła na ludzi, którzy nie zdążyli odbiec z miejsca wypadku. Zmiażdżyła ich. Początkowo ofiarami były dwie osoby, jednak ich liczba wzrosła do 13.

d1zscjr

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 nawiedziło Meksyk w piątek wieczorem lokalnego czasu. Epicentrum trzęsienia znajdowało się 37 km na północny wschód od miasta Pinotepa w stan Oaxaca, a jego ognisko - na głębokości 24 km. W ciągu następnej godziny od trzęsienia zarejestrowano 59 wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy miał magnitudę 5,9.

Wstrząsy zniszczyły dziesiątki budynków, zniszczyły też sieci energetyczne, przez co kilka milionów ludzi nie ma prądu. Na szczęście nie ma informacji o ofiarach trzęsienia.

Źrodło: reuters.com

d1zscjr

Podziel się opinią

Share
d1zscjr
d1zscjr
Więcej tematów