Trwa ładowanie...

Niemcy. Meklemburgia-Pomorze Przednie zaostrza zasady przekraczania granicy z Polską

Koronawirus. Z powodu wysokich wskaźników zachorowań niemiecki kraj związkowy zaostrzył obowiązek informowania o wyjazdach do i z Polski.
Share
Koronawirus Niemcy. Meklemburgia-Pomorze Przednie zaostrza zasady przekraczania granicy z Polską
Koronawirus Niemcy. Meklemburgia-Pomorze Przednie zaostrza zasady przekraczania granicy z Polską
d3oko8l

Jak podały w czwartek (25.02.2021) władze niemieckiego powiatu Pomorze Przednie -Greiswald, osoby wyjeżdżające do Polski po powrocie muszą nie tylko odbyć dwutygodniową kwaranntanę, lecz także zgłosić się do lokalnego urzędu ds. zdrowia.

Jest to przewidziane w zmienionym rozporządzeniu w sprawie kwarantanny, które uznaje Polskę za obszar ryzyka. W przypadku naruszeń grozi kara grzywny. Z nieprzestrzeganie obowiązku kwarantanny wynosi ona od 500 do 2.500 euro.

Z kwarantanny zostaną zwolnieni pracownicy transgraniczni, posiadający odpowiednie dokumenty.

d3oko8l

Koronawirus. Niemcy. Szybkie testy dla polskich maturzystów

Ponadto Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Pomerania w Löcknitz (Pomorze Przednie-Greifswald) ogłosiła, że dzięki specjalnemu programowi dofinansowania zostaną pokryte koszty szybkich testów na koronawirusa dla 19 polskich maturzystów z polsko-niemieckiego liceum w Löcknitz. Dzięki temu uczniowie będą mogli ponownie uczęszczać na zajęcia, a także zgodnie z planem przystąpić do egzaminów maturalnych.

Polscy obywatele i studenci już od dawna narzekali na wysokie koszty regularnych testów na koronawirusa, pozwalające na wjazd do Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Wskutek ich presji władze regionu zobowiązały się do stworzenia dwóch centrów testowych przy przejściach granicznych w Ahlbeck i Linken. Cena przeprowadzonego w nich szybkiego testu na koronawirusa nie będzie przekraczać 10 euro w przypadku pracowników transgranicznych.

Powiat Pomorze Przednie-Greifswald leży w całości przy granicy z Polską, która rozciąga się od wyspy Uznam do Pomellen przy autostradzie A11.

d3oko8l

Nowe obostrzenia w warmińsko-mazurskim. Prezydent Olsztyna: chaos, tak nie powinno być

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oko8l

Podziel się opinią

Share
d3oko8l
d3oko8l
Więcej tematów