Trwa ładowanie...

Media: rosyjska flota zbombarduje przedmieścia Aleppo

• Gazieta.ru: Rosja zamierza zbombardować pozycje dżihadystów w rejonie Aleppo
• Źródła portalu w MON: miałby tego dokonać lotniskowiec "Admirał Kuzniecow" i krążownik "Piotr Wielki"
• "Zbombardowane zostaną przedmieścia Aleppo, z wyłączeniem osiedli mieszkaniowych"
• Interfax: ataki zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych godzin"

Media: rosyjska flota zbombarduje przedmieścia AleppoŹródło: defenceimagery.mod.uk
d3k6bxl
d3k6bxl

Rosja zamierza zbombardować pozycje dżihadystów w rejonie miasta Aleppo. Informację na ten temat przekazał portal Gazieta.ru. Samoloty stacjonujące na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow i okręty na Morzu Śródziemnym przygotowują się do wznowienia "w najbliższych godzinach" ataków na rebeliantów wokół syryjskiego miasta Aleppo - podało źródło w rosyjskim resorcie obrony.

"Lotnictwo pokładowe lotniskowca 'Admirał Kuzniecow' i okręty wojenne, wyposażone w precyzyjną broń, przygotowują się do ataków w ciągu najbliższych godzin na pozycje bojowników w okolicach Aleppo. Ataki zostaną przeprowadzone na cele na dalekich przedmieściach miasta" - wskazało źródło cytowane przez agencję Interfax.

Według dziennikarzy portalu, ostrzał pozycji terrorystów miałby zostać przeprowadzony z okrętów rosyjskiej floty.

Źródła w Ministerstwie Obrony, na które powołuje się Gazieta.ru, wskazują między innymi na lotniskowiec "Admirał Kuzniecow", który operuje obecnie na Morzu Śródziemnym i krążownik rakietowy "Piotr Wielki". Atak ma zostać przeprowadzony przy wykorzystaniu rakiet "Kalibr" i samolotów stacjonujących na pokładzie lotniskowca.

d3k6bxl

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oznajmił, że decyzja o wznowieniu operacji bojowych lotnictwa rosyjskiego zależy od działań rebeliantów kontrolujących wschodnie dzielnice Aleppo, a wstrzymanie nalotów jest uzasadnione, o ile bojownicy nie prowadzą działań ofensywnych.

Według źródeł w Ministerstwie Obrony, zbombardowane maja zostać przedmieścia Aleppo, z wyłączeniem osiedli mieszkaniowych. Jednocześnie resort przypomina, że Rosja od 20 dni nie przeprowadzała ataków w tej części Syrii, chcąc dać cywilom możliwość opuszczenia strefy konfliktu.

(oprac. Bart)

d3k6bxl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k6bxl
Więcej tematów