Trwa ładowanie...
d45x9r0

Media: Grzegorz Schetyna rozważa wycofanie się ze startu na przewodniczącego PO

Nie milknie burza po wyborczej porażce Koalicji Obywatelskiej z PiS. W Platformie podnosi się bunt, ale nawet jej działacze nie są w stanie przewidzieć, jak długo potrwa. Gdyby jednak się utrzymał, lider partii Grzegorz Schetyna jest podobno gotowy oddać przywództwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna (PO).
Grzegorz Schetyna (PO). (East News)
d45x9r0

W środę wieczorem odbyło się spotkanie najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej. Zorganizował je Stanisław Gawłowski. Zdaniem części mediów, politycy zebrali się, żeby spiskować przeciwko Grzegorzowi Schetynie. – Chcą by Borys Budka został szefem klubu, a jeśli się uda to szefem partii. Wtedy na szefa klubu chcą nominować Izabelę Leszczynę. A marszałkiem Senatu zrobić Bogdana Zdrojewskiego – mówi w rozmowie z "Wprost" informator tygodnika.

Osoba znająca kulisy sprawy dodaje, że Grzegorz Schetyna jeszcze nie składa broni. Chce poczekać i spokojnie przyjrzeć się rozwojowi wydarzeń. Po przegranych wyborach w partii pojawiło się rozgoryczenie. Złość, która wywołała głosy o zmianie przewodniczącego, może jednak minąć. Jeśli tak się stanie, lider PO ma starać się utrzymać przywództwo. A jeśli chęć zmiany wciąż będzie buzowała w głowach działaczy?

– Schetyna to fighter, zawsze walczył. Ale ma poczucie, że może stać się wyklętym przewodniczącym. I to nie tylko przez partię, ale co ważniejsze środowiska i media, które na tę partię przychylnie patrzyły. Gdyby ustąpił, będzie mógł się ustawić w pozycji starego patrona Grzegorza – podkreśla rozmówca "Wprost". - Rozważa podjęcie decyzji o wycofaniu się ze startu w wyborach na przewodniczącego - dodaje.

d45x9r0

Przypomnijmy, że wśród polityków PO myślących o przewrocie w partii, są głównie tzw. "młode wilki", o których pisze się coraz częściej. A kto dokładnie brał udział w spotkaniu organizowanym ostatnio pod nieobecność Grzegorza Schetyny (polityk był wtedy w Strasburgu)?

Zobacz też: W maskującej czapeczce spiskował przeciwko Schetynie? Wesoło w studiu

Na udostępnionych w "Super Expressie" zdjęciach widoczni byli m.in. Bartosz Arłukowicz, były minister sprawiedliwości i wiceszef PO Borys Budka, Paweł Poncyljusz, europoseł Radosław Sikorski, mec. Roman Giertych, Cezary Grabarczyk, Cezary Tomczyk, Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński.

d45x9r0

- Na spotkaniu krążyły żarty w stylu "Schetyna jest jak Balcerowicz, a dlaczego? Bo musi odejść!” - śmiał się w rozmowie z tabloidem jeden z uczestników spotkania. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: Super Express, Wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45x9r0

Podziel się opinią

Share
d45x9r0
d45x9r0
Więcej tematów