Trwa ładowanie...
dxprwyx

Robert Biedroń atakuje europosłów PiS ws. zabijania osób LGBT. Beata Mazurek: "Kłamie"

Robert Biedroń z Wiosny napisał na Facebooku, że europosłowie PiS "nie zagłosowali za potępieniem karania śmiercią homoseksualistów w Ugandzie". W rozmowie z Wirtualną Polską Beata Mazurek (PiS) mówi o oszustwie i wyjaśnia, czym różni się poparcie zapisu od zaakceptowania całej rezolucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń (Wiosna), Beata Mazurek (PiS).
Robert Biedroń (Wiosna), Beata Mazurek (PiS). (East News)
dxprwyx

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję potępiającą pomysł władz Ugandy, aby karać śmiercią za "gorszące akty homoseksualizmu". Co ciekawe, za głosowało 521 eurodeputowanych, 4 było przeciw, a aż 110 wstrzymało się od głosu. Wśród nich byli m.in. europosłowie PiS.

Kilka dni po tamtym wydarzeniu polityk Wiosny Robert Biedroń umieścił w sieci zdjęcie działaczy PiS w Europarlamencie i dodał mocny komentarz. "W Europie nie skazujemy ludzi na śmierć z powodu rasy, religii czy orientacji seksualnej. Ot, taki nasz cywilizacyjny standard" - zaczął Biedroń.

dxprwyx

"Szkoda, że pojęcia 'praw człowieka' nie rozumieją eurodeputowani PiS, którzy nie zagłosowali za potępieniem karania śmiercią homoseksualistów w Ugandzie. Mentalnie jest im widać bliżej do Ugandy niż europejskich standardów" - dodał polityk. Tylko w ciągu dwóch pierwszych godzin na post zareagowało ponad 5 tys. osób, a blisko 700 udostępniło go w sieci.

Z pytaniem, jak można nie potępiać mordowania osób LGBT, zwróciliśmy się więc bezpośrednio do PiS. Beata Mazurek odpowiedziała nam, że jej zdaniem Robert Biedroń kłamie.

- Jeśli chodzi o głosowanie nad rezolucją dotyczącą sytuacji osób LGBT w Ugandzie, to delegacja z Polski w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów wstrzymała się od głosu nad całością, lecz poparliśmy zapis potępiający karę śmierci dla tych osób. Zrobiliśmy to poprzez głosowanie oddzielne, czyli tak zwane separate vote - skomentowała.

WIDEO: Opozycja informuje Radę Europy o protestach wyborczych PiS. Rzecznik A. Dudy: to haniebne

Co takiego było w pozostałej części rezolucji, że europosłowie PiS nie poparli jej w całości? - Tu chodziło o sformułowania, które w reszcie treści nie do końca nam odpowiadały - wyjaśnia Wirtualnej Polsce Beata Mazurek.

dxprwyx

Jak dodaje, rezolucja nie była wystarczająco szeroka, ponieważ z podobnymi problemami mierzą się niestety także inne kraje w Afryce. Dokument głosowany w Parlamencie Europejskim skupiał się z kolei na tym konkretnym państwie.

Na Twitterze do sprawy odniósł się również europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. "Delegacja polska w EKR wstrzymując się w głosowaniu całości rezolucji w sprawie sytuacji osób LGBT w Ugandzie, zdecydowanie poparła zapis potępiający karę śmierci dla tych osób w oddzielnym głosowaniu tego punktu rezolucji" - napisał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxprwyx

Podziel się opinią

Share
dxprwyx
dxprwyx
Więcej tematów