Trwa ładowanie...
d40jex6

Mazowsze. 120 strażaków walczy z pożarem lasu

Płonie las w Cieksynie (pow. nowodworski). W akcji bierze udział 120 strażaków i 30 wozów strażackich. Zagrożonych pożarem jest 40 hektarów lasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Może spłonąć nawet 40 hektarów lasu
Może spłonąć nawet 40 hektarów lasu (iStock.com)
d40jex6

- To kolejny duży pożar na terenie województwa mazowieckiego. - Sytuacja w lasach jest katastrofalna, bo jest trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Każda iskra, każda nieuwaga może spowodować duży pożar - mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej PSP.

Oprócz lasu, pożarem zagrożone są także domki letniskowe w pobliżu Cieksyna. Jak informuje rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Karol Kierzkowski, sytuacja wciąż nie jest opanowana - ogień uda się ugasić najprędzej dziś wieczorem. Jak na razie nie ma informacji o żadnych poszkodowanych w wyniku pożaru.

google maps
Podziel się

To kolejny pożar w woj. mazowieckim. Ogień strawił ponad 15 hektarów Kampinoskiego Parku Narodowego. Kilka hektarów lasu spłonęło także w Chinowie na Mazowszu.

d40jex6

W całej Polsce doszło dziś do 93 pożarów lasów, 160 pożarów łąk. Strażacy musieli interweniować w sumie ponad 400 razy. Sytuacja w lasach jest wciąż bardzo niebezpieczna - panuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Źródło: radiozet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40jex6

Podziel się opinią

Share

d40jex6

d40jex6
Więcej tematów