Trwa ładowanie...

Mazowieckie: Zlikwidowano fabrykę amfetaminy. Trzech Wietnamczyków zatrzymanych

W województwie mazowieckim strażnicy graniczni z Nadwiślańskiego Oddziału zlikwidowali nielegalną fabrykę amfetaminy. Narkotyk miał być produkowany i sprzedawany na większą skalę. Zatrzymano trzech obywateli Wietnamu. Postawiono im też zarzuty.

Mazowieckie: Zlikwidowano fabrykę amfetaminy. Trzech Wietnamczyków zatrzymanychŹródło: WP.PL
d4mbqnv
d4mbqnv

Straż graniczna rozpoczęła śledztwo w tej sprawie pod koniec miesiąca. Nadzorowała je Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Działania były prowadzone też w kilku posesjach na Mazowszu.

Funkcjonariuszom udało się odnaleźć dwie kompletne linie gotowe do produkcji amfetaminy. Narkotyk miał trafić na rynek polski i zagraniczny. Znaleziono także żrące substancje chemiczne, a także inne rzeczy, które miały ułatwić popełnianie przestępstwa - pięczątki fikcyjnych firm, fałszywe dokumenty, detektory podsłuchu oraz zagłuszarki sygnału GSM.

W związku z odkryciem fabryki zatrzymano trzech obywateli Wietnamu. Usłyszeli już zarzut powinowactwa do produkcji substancji odurzających oraz posiadania i przechowywania przyrządów przeznaczonych do ich wytwarzania.

Zgodnie z Konwencją o Substancjach Psychotropowych z 1971 roku amfetamina jest zaliczana do substancji kontrolowanych grupy II (stymulanty).

d4mbqnv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mbqnv
Więcej tematów