Trwa ładowanie...
d2mzzro

Mazowieckie: Zlikwidowano fabrykę amfetaminy. Trzech Wietnamczyków zatrzymanych

W województwie mazowieckim strażnicy graniczni z Nadwiślańskiego Oddziału zlikwidowali nielegalną fabrykę amfetaminy. Narkotyk miał być produkowany i sprzedawany na większą skalę. Zatrzymano trzech obywateli Wietnamu. Postawiono im też zarzuty.
Share
Mazowieckie: Zlikwidowano fabrykę amfetaminy. Trzech Wietnamczyków zatrzymanych.
Mazowieckie: Zlikwidowano fabrykę amfetaminy. Trzech Wietnamczyków zatrzymanych.Źródło: WP.PL
d2mzzro

Straż graniczna rozpoczęła śledztwo w tej sprawie pod koniec miesiąca. Nadzorowała je Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Działania były prowadzone też w kilku posesjach na Mazowszu.

Funkcjonariuszom udało się odnaleźć dwie kompletne linie gotowe do produkcji amfetaminy. Narkotyk miał trafić na rynek polski i zagraniczny. Znaleziono także żrące substancje chemiczne, a także inne rzeczy, które miały ułatwić popełnianie przestępstwa - pięczątki fikcyjnych firm, fałszywe dokumenty, detektory podsłuchu oraz zagłuszarki sygnału GSM.

W związku z odkryciem fabryki zatrzymano trzech obywateli Wietnamu. Usłyszeli już zarzut powinowactwa do produkcji substancji odurzających oraz posiadania i przechowywania przyrządów przeznaczonych do ich wytwarzania.

Zgodnie z Konwencją o Substancjach Psychotropowych z 1971 roku amfetamina jest zaliczana do substancji kontrolowanych grupy II (stymulanty).

d2mzzro

Podziel się opinią

Share
d2mzzro
d2mzzro
Więcej tematów