Trwa ładowanie...

Matura 2024. Język polski. ARKUSZE CKE + ZADANIA. Nowa formuła 2023

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze maturalne z j. polskiego. Z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się maturzyści, którzy dzisiaj przystąpili do egzaminu w tzw. nowej formule 2023? Znamy treść zadań, które pojawiły się w arkuszu.

Arkusze CKE. Matura z j. polskiego 2024. Pełna treść zadań w nowej formuleArkusze CKE. Matura z j. polskiego 2024. Pełna treść zadań w nowej formuleŹródło: PAP, fot: Lech Muszyński
dry3jf9
dry3jf9

W poniedziałek 7 maja, abiturienci szkół ponadpodstawowych zmierzyli się z pierwszym egzaminem z przedmiotów obowiązkowych. O godzinie 9:00 rozpoczęły się matury z j. polskiego na poziomie podstawowym. Zdający, który przystąpili do niego w Formule 2023, na rozwiązanie zadań mieli 240 minut. Krótko po godzinie 14:00 CKE opublikowała natomiast arkusze maturalne.

Matura 2024. Arkusze z j. polskiego. Z jakimi zadaniami mierzyli się maturzyści?

Pierwsze doniesienia o treści zadań, które znalazły się w arkuszach maturalnych z polskiego, pojawiły się jeszcze przed oficjalnym zakończeniem trwania egzaminu. Zdający, którzy opuścili salę, dzielili się nimi m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zadaliśmy Polakom proste pytania z matematyki. Ich odpowiedzi to hit

Arkusze, opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną przedstawiają pełne informacje na temat zadań zamkniętych, pytań na maturze oraz tematów wypracowania. Poniżej publikujemy treść zadań z języka polskiego w nowej formule:

Źródło: CKE
Matura 2024. Arkusze CKE. Język polski. Nowa formuła 2023

Matura z j. polskiego to dopiero początek. Terminy egzaminów

Matura z języka polskiego w części pisemnej na poziomie podstawowym otworzyła sesję egzaminów w terminie głównym. Egzaminy w części pisemnej potrwają do piątku 25 maja. Matury ustne - do których abiturienci są zobowiązani przystąpić - odbędą się natomiast zgodnie z harmonogramem ustalonym przez szkolne zespoły egzaminacyjne w dniach 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja 2024.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dry3jf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dry3jf9
Więcej tematów