Trwa ładowanie...

Matura 2021 pod znakiem zapytania. Padła ważna deklaracja z Ministerstwa Zdrowia

Wielkimi krokami zbliża się matura 2021. Pojawia się pytanie, jak zostaną przeprowadzone egzaminy dojrzałości. Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie.

Share
Matura 2021 pod znakiem zapytania. Adam Niedzielski zabrał głos
Matura 2021 pod znakiem zapytania. Adam Niedzielski zabrał głosŹródło: East News
d2ki8s1

Adam Niedzielski był gościem na antenie RMF FM. Minister zdrowia był pytany o epidemię koronawirusa w Polsce. Podczas rozmowy pojawiła się kwestia matur, które powinny się odbyć na początku maja.

Adam Niedzielski oświadczył, że "rząd będzie robił wszystko, żeby egzaminy odbyły się w normalnych terminach".

d2ki8s1

Czy to oznacza, że matury zostaną przeprowadzone w normalnym terminie? - Najprawdopodobniej tak, ale przeciągnę tę decyzję na przyszły tydzień - powiedział minister.

Koronawirus w Polsce. Będzie pomoc dla Warmii i Mazur. Michał Wypij ujawnia

Koronawirus w Polsce. Kiedy powrót do szkół?

Przypomnijmy, w środę minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że rząd zdecydował, by obostrzenia nałożone 27 marca zostaną utrzymane do niedzieli 18 kwietnia. Wcześniej informowano, że lockdown potrwa do 9 kwietnia. Nauczanie odbywa się zdalnie, zamknięte są również przedszkola i żłobki.

- Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach - mówił w czwartek minister edukacji Przemysław Czarnek i dodał, że duży wpływ ma akcja szczepień prowadzona wśród nauczycieli.

d2ki8s1

- To zaszczepienie nauczycieli powoduje, że prawdopodobnie jeszcze w kwietniu uruchomimy nauczanie stacjonarne, być może całej podstawówki - zaznaczył minister.

Czarnek oświadczył również, iż jest przekonany, "że jeśli trzecia fala ustąpi, to nastąpi częściowe otwarcie uczelni". - Będę zachęcał rektorów, by przywracać naukę stacjonarną na szerszą skalę i by sesja letnia odbywała się w trybie stacjonarnym - podkreślił minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ki8s1

Podziel się opinią

Share
d2ki8s1
d2ki8s1
Więcej tematów