Trwa ładowanie...
d15w6as

Matura 2020. Paczka z arkuszem maturalnym leżała na chodniku w Zabrzu. Poczta Polska potwierdza

Matura 2020. Paczka z wypełnionym arkuszem z języka niemieckiego została znaleziona na chodniku w Zabrzu. Poczta Polska potwierdza, że doszło do incydentu i uspokaja, że zawartość paczki nie uległa zniszczeniu. Mimo to sprawa trafiła na policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura 2020. Wypełnione arkusze leżały na chodniku
Matura 2020. Wypełnione arkusze leżały na chodniku (Twitter)
d15w6as

W piątkowy wieczór na Twitterze pojawiło się zdjęcie paczki, która została znaleziona na chodniku w Zabrzu. "Hej CKE! Wypełnione matury z niemieckiego latają wam po chodnikach na Śląsku. Ciekawe kto czeka na wyniki i się nie doczeka..." - podpisał wrzucone zdjęcie użytkownik Twittera @LewitującyUmysł.

Z etykiety wynika, że paczka nadana została przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwo Salezjańskie w Zabrzu. Miała trafić do III LO im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej. A stamtąd, wraz z innymi zapisanymi maturami, do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Matura na chodniku. Poczta Polska: przesyłka najpewniej skradziona

Na zdjęcie zareagowała rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek potwierdzając incydent. Napisała: "Dziękujemy znalazcy paczki za odniesienie jej do LO. Zgłosiliśmy sprawę policji. Paczka jest zabezpieczona, dostarczymy ją do adresata zgodnie z harmonogramem obsługi matur".

W sobotę Poczta Polska opublikowała stanowisko w tej sprawie. Jak informuje Justyna Siwek, sytuacja ta "jest pierwszym tak poważnym incydentem polegającym na zewnętrznej ingerencji w transportowane przez Pocztę Polską testy maturalne".

d15w6as

"Przesyłka prezentowana w mediach została najprawdopodobniej skradziona z samochodu kuriera, dlatego sprawa została natychmiast zgłoszona na policję przez naszą Spółkę. Nie jest to zatem wynik nieprawidłowości po stronie Poczty Polskiej, a efekt działań przestępczych" - czytamy w komunikacie.

Uszkodzone jedynie opakowanie

"Pragniemy wyraźnie podkreślić, że Poczta Polska od kilkunastu lat sprawnie i bezpiecznie doręcza testy egzaminacyjne, w tym maturalne. Obsługujemy dystrybucję zarówno arkuszy egzaminacyjnych do szkół, jak i wypełnionych testów. Tylko w tym roku dostarczyliśmy już blisko 60 tys. takich przesyłek na czas i zgodnie z procedurami" - dodaje Poczta Polska.

Według informacji uzyskanych od dyrektora szkoły paczka zawiera jeden wypełniony arkusz egzaminacyjny z języka niemieckiego. "Pewnym uszkodzeniom uległo jedynie opakowanie zewnętrzne, a nie sam arkusz. Sprawę niezwłocznie zgłosiliśmy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a przesyłka zostanie dostarczona adresatowi do sprawdzenia, zgodnie harmonogramem obsługi matur" - zapewnia Siwek.

Matura 2020 i wypełnione arkusze na ulicy. Policja przyjmuje zawiadomienie

- Potwierdzam, że przyjmowane jest przez nas zawiadomienie w tej sprawie. W tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć - poinformował "Dziennik Zachodni" sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna uspokaja: zawartość paczki nie uległa zniszczeniu i nikt przez incydent nie będzie powtarzał matury.

Źródło: "Dziennik Zachodni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15w6as

Podziel się opinią

Share
d15w6as
d15w6as
Więcej tematów