Trwa ładowanie...
d4g6mht

Matura 2020. Dariusz Piontkowski o bezpieczeństwie w czasie egzaminów

Matura 2020 rozpoczęta. Głos ws. bezpieczeństwa na egzaminach zabrał minister Dariusz Piontkowski. Na konferencji pojawił się też szef CKE, który wyjaśnił kwestię błędnej daty na arkuszach maturalnych.
Share
Matura 2020. Dariusz Piontkowski na konferencji ws. egzaminów (zdjęcie ilustracyjne)
Matura 2020. Dariusz Piontkowski na konferencji ws. egzaminów (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP
d4g6mht

Tematem poniedziałkowej konferencji w Ministerstwie Edukacji Narodowej była Matura 2020. Minister Dariusz Piontkowski przypomniał o zaleceniach GIS i reżimie sanitarnym, który zapewni maturzystom bezpieczeństwo.

Matura 2020. Dariusz Piontkowski: Życzymy połamania długopisów

- Wyraźnie mówimy o tym, żeby w drodze do szkoły zachowywać dystans społeczny. Ważne jest noszenie maseczek przed wejściem czy też na korytarzach szkolnych. Chodzi też o większe odległości między maturzystami oraz odpowiednie zdezynfekowanie i wywietrzenie sal - mówił na konferencji prasowej minister Dariusz Piontkowski.

d4g6mht

Minister Edukacji Narodowej przypomniał, że na sali egzaminacyjnej uczniowie nie muszą nosić maseczki ochronnej. - Szkoły są przygotowane. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom będą w stanie skupić się tylko na arkuszach egzaminacyjnych. My życzymy im szczęścia i połamania długopisów - dodał Piontkowski.

Zobacz wideo: Bon turystyczny 500+. Leszek Balcerowicz: To jest niepoważna polityka

Matura 2020. CKE: Majowa data na arkuszach to nie błąd

Głos zabrał też szef CKE. - Na arkuszach jest data 4 maja, to dzień w którym te egzaminy miały się odbyć, nie jest to żaden błąd. Można spokojnie te arkusze wypełniać - tłumaczył

d4g6mht

Jak dodał, przygotowanie egzaminu maturalnego wiązało się z przygotowaniem wielu arkuszy. - Konieczne było przygotowanie 380 różnych egzaminów. W tym roku do matur przystąpi ponad 220 tysięcy absolwentów liceów i techników. To, co nowe, to nieobowiązkowa matura ustna. Konieczność przeprowadzenia tego egzaminu zgłosiło 327 uczniów - mówił szef CKE.

W 2020 roku maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić do jednego z egzaminów rozszerzonych. - Najwięcej osób wybiera język angielski. Cieszy nas, że coraz bardziej popularna jest także matematyka. W stosunku do zeszłego roku to wzrost o 1,5 punktu procentowego - tłumaczył dr Marcin Smolik.

- Arkusze z godziny 9 będą dostępne na stronie CKE około godziny 14 - dodał szef CKE.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4g6mht

Podziel się opinią

Share
d4g6mht
d4g6mht
Więcej tematów