Trwa ładowanie...
dzdao8n

Matura 2019. Maturzyści piszą egzamin z języka polskiego

W poniedziałek startują matury. Już o godz. 9 absolwenci liceów i techników przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Będą na to mieli 170 min. O godz. 14 rozpocznie się egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, na który jest przeznaczone 180 min.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poniedziałek startują matury 2019. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim
W poniedziałek startują matury 2019. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim (East News, Fot: Adam STASKIEWICZ)
dzdao8n

6 maja startują matury 2019. Sesja egzaminacyjna potrwa do 25 maja. Do egzaminu przystąpi ok. 270 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Na początek abiturienci przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, który zacznie się o godz. 9. Potrwa 170 min. O godz. 14 rozpocznie się egzamin na poziomie rozszerzonym, na który przeznaczone jest 180 minut.

Arkusze egzaminacyjne zostaną zamieszczone tego samego dnia. W przypadku egzaminu o godz. 9 arkusze pojawią się o godz. 14, a w przypadku egzaminu o godz. 14 arkusze pojawią się o godz. 19. We wtorek maturzyści będą pisać egzamin z matematyki na poziomie podstawowym i ewentualnie z języka łacińskiego i kultury antycznej na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

dzdao8n

Egzaminy pisemne są zaplanowane do 23 maja. Z kolei ustne potrwają od 6 do 25 maja. Egzaminy w terminie dodatkowym potrwają od 3 do 19 czerwca w części pisemnej i od 3 do 8 czerwca w części ustnej. Maturzyści wyniki egzaminu poznają 4 lipca. Gdyby komuś powinęła się noga to egzaminy poprawkowe zaplanowano na 20 sierpnia w części pisemnej i 20-21 sierpnia w części ustnej.

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów do zdobycia z określonych przedmiotów. Maturzyści zdają obowiązkowo język polski, matematykę i język obcy nowożytny na poziomie podstawowym. Muszą też przystąpić do jednego z przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Łącznie mogą wybrać jeszcze pięć dodatkowych egzaminów.

Zobacz także: "PiS zapłaci za to cenę". Siemoniak wspomina strajk nauczycieli

Źródło: cke.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzdao8n

Podziel się opinią

Share

dzdao8n

dzdao8n
Więcej tematów