Trwa ładowanie...

Matura 2018. Są już arkusze z matematyki na poziomie podstawowym

Maturzyści skończyli pisać maturę z matematyki na poziomie podstawowym. Są już dostępne arkusze egzaminacyjne. Pierwsze komentarze są bardzo optymistyczne. Chętni maturzyści będą pisać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym w środę, 9 maja.
Share
Egzamin z matematyki rozpoczął się o godz. 9
Egzamin z matematyki rozpoczął się o godz. 9Źródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
d4871lo

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowano arkusz maturalny z matematyki. Do rozwiązania było 25 zadań zamkniętych oraz 9 otwartych.

We wtorek, 8 maja, maturzystów czeka egzamin z języka angielskiego. A w następnych dniach z pozostałych języków i przedmiotów.

O godz. 14 rozpoczął się egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej.

d4871lo

Zobacz także: Chińscy geologowie odkrywają kulisy porozumienia koreańskiego

Maturzyści zadowoleni z zadań

Pierwsze komentarze po egzaminie są optymistyczne. Większość maturzystów twierdzi, że matura była łatwa i nic ich nie zaskoczyło.

Maturzyści z jednego z liceów w Gdyni już są niemal pewni swoich wyników. Niektórzy z nich spodziewają się niemal 100 proc. z matury z matematyki na poziomie podstawowym. I już nie mogą doczekać się poziomu rozszerzonego.

Również uczniowie, którym matematyka sprawiała problemy w szkole są dobrej myśli. "Podejrzenia łatwa", "matura z matematyki była super" – dzielą się swoimi relacjami na Twitterze.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4871lo

Podziel się opinią

Share
d4871lo
d4871lo
Więcej tematów