Trwa ładowanie...
d469r80
zabawki

Mattel przeprasza chińskich producentów swoich zabawek

Amerykańska firma Mattel - jeden z głównych światowych producentów zabawek - wyraziła ubolewanie z powodu wycofania z rynku milionów wyprodukowanych w Chinach zabawek tej marki. Firma wzięła też na siebie całkowitą odpowiedzialność za zaistniałą sytuację, przepraszając chińskich producentów.
Share
d469r80

Z takim oświadczeniem wystąpił w Pekinie Thomas Debrowski, wiceprezes koncernu odpowiedzialny za działania firmy na światowym rynku.

Wycofywanie (zabawek) nadszarpnęło naszą reputację (...) Mattel bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wycofania- oświadczył Debrowski w czasie spotkania z dyrektorem chińskiego rządowego Biura ds. Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny Li Changjiangiem (Li Cz'hang-dziang).

Wysłannik amerykańskiego koncernu - jak podaje agencja Reutera - przekazał "słowa przeprosin" swemu rozmówcy, a także "narodowi chińskiemu i wszystkim klientom, którzy kupili zabawki".

d469r80

W oświadczeniu Debrowski przyznał, że "w przypadku przeważającej części wycofywanych produktów problem polega na błędnym zaprojektowaniu tych zabawek przez samą firmę Mattel, a nie złym wykonawstwie chińskich producentów".

Mattel wycofała w sumie z rynku ponad 21 milionów wyprodukowanych w Chinach zabawek, nie spełniających norm bezpieczeństwa. Wycofanie produktów to rezultat wewnętrznego dochodzenia, jakie zabawkowy potentat Mattel przeprowadził wśród swoich chińskich podwykonawców.

d469r80

Podziel się opinią

Share
d469r80
d469r80
Więcej tematów