Trwa ładowanie...
d43w7oo

Matka zmarłej 4-latki usłyszała zarzuty

Matka 4-latki, która zmarła w środę w Łodzi, usłyszała zarzut narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dziecko było od kilku dni ofiarą drastycznej przemocy ze strony partnera matki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matka zmarłej 4-latki usłyszała zarzuty
(WP)
d43w7oo

Poinformował o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Dodał, że 27-letniej matce, która jest obecnie przesłuchiwana, grozi kara więzienia do lat 5.

W związku z tą sprawą w środę łódzka prokuratura postawiła 33-letniemu konkubentowi kobiety zarzut zabójstwa dziewczynki oraz znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

O przedstawieniu mężczyźnie zarzutów zdecydowały ustalenia dowodowe, zwłaszcza wyniki przeprowadzonej sądowo-lekarskiej sekcji zwłok. Wskazują one, że dziewczynka co najmniej od kilku dni była ofiarą drastycznej przemocy. Przyczyną jej śmierci były rozległe obrażenia wielonarządowe, przede wszystkim rozległy uraz głowy z krwiakiem i obrzękiem mózgu. Dziecko miało złamane kości: łokciową, obojczyk i jedno z żeber. Na ciele dziewczynki stwierdzono liczne sińce.

d43w7oo

W trakcie przesłuchania mężczyzna potwierdził, że bił dziewczynkę, kiedy płakała. Pobił ją także we wtorek. Początkowo kilka razy ją uderzył, a potem rzucił dziecko na łóżko. Dziewczynka dwukrotnie uderzyła głową o drewniane oparcie łóżka. Gdy dziecko wstało, bił je w dalszym ciągu. Jak twierdził, nie chciał zabić dziecka.

We wtorek po południu do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi zgłosiła się kobieta z córeczką, na której ciele widoczne były obrażenia wskazujące - zdaniem personelu medycznego - na stosowanie przemocy. Matka trzymała na rękach dziewczynkę, ubraną w jesienny strój, z twarzą otuloną w kaptur. Z informacji przekazanej przez kobietę wynikało, że dziecko spadło z huśtawki, nieopodal miejsca zamieszkania.

Niestety, na pomoc medyczną było za późno - dziecko już nie żyło.

Zobacz także:

oprac. Katarzyna Bogdańska

d43w7oo

Podziel się opinią

Share
d43w7oo
d43w7oo
Więcej tematów