Trwa ładowanie...
dmxzrda

Mateusz Morawiecki wybrał kierownictwo KPRM

Znamy nazwiska członków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier powołał Piotra Müllera na rzecznika rządu, Michała Dworczyka na szefa KPRM, Krzysztofa Kubowa na szefa gabinetu politycznego premiera i Łukasza Schreibera na szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki wręczający nominację Piotrowi Müllerowi
Mateusz Morawiecki wręczający nominację Piotrowi Müllerowi (East News)
dmxzrda

Akt powołania otrzymał też Paweł Szrot, który podobnie jak w poprzedniej kadencji będzie pełnił funkcję zastępcy szefa KPRM.

- Jesteśmy w miejscu, gdzie możemy usprawnić działanie rządu. To ogromne zadanie, które spoczywa na naszych barkach. To jest to, czego obywatele od nas oczekują - mówił premier po wręczeniu nominacji. - Chcemy, by państwo było przyjazną instytucją dla obywateli. Bardzo wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach panów ministrów. Liczę na jeszcze więcej dobrej pracy kolejnych miesiącach - dodał.

dmxzrda

Gabinet Mateusza Morawieckiego zajmuje się między innymi projektem ustawy wprowadzającym tzw. mały ZUS Plus oraz projektem uchwały w sprawie kandydatury Polski do prezydencji w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Źródło: TVP Info

Wyrok TSUE. Poseł PO wskazuje na odpowiedzialność Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmxzrda

Podziel się opinią

Share
dmxzrda
dmxzrda
Więcej tematów