Trwa ładowanie...
d4bhfyp

Mateusz Morawiecki skomentował list Tuska. "Cieszę się"

Mateusz Morawiecki odniósł się do listu Donalda Tuska ws. uchodźców. - Cieszę się ze wszystkich głosów, które wspierają naszą narrację - powiedział w Brukseli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk napisał list ws. uchodźców
Donald Tusk napisał list ws. uchodźców (East News)
d4bhfyp

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Węgier, Czech i Słowacji) spotkali się z szefem rządu Włoch Paolo Gentilonim. Rozmawiają między innymi o migracji.

- Cieszę się ze wszystkich głosów, które wspierają naszą narrację i podejście do kwestii uchodźców - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Odniósł się w ten sposób do listu Donalda Tuska na temat obowiązkowych kwot relokacyjnych.

Donald Tusk zaproponował we wtorek, aby Unia Europejska zrezygnowała z obowiązkowego przymusu relokacji uchodźców. Przewodniczący RE zgodził się tym samym z pomysłem PiS, który od początku sprzeciwiał się rozdziałowi migrantów.

d4bhfyp

Tusk wysłał do stolic unijnych list, w którym napisał o nieskutecznym sposobie kwotowania uchodźców. Po krytyce szef RE zdecydował się jednak zmienić treść dokumentu. "Unia Europejska może w skuteczny sposób stawić czoła nielegalnej migracji przy pełnym zaangażowaniu krajów członkowskich i przy skoordynowanym wykorzystaniu instrumentów, którymi dysponuje UE i państwa-członkowie" - napisał.

Tusk napisał także list do nowego premiera

"Działanie na rzecz silnej pozycji Polski w Unii Europejskiej i jedności wszystkich państw członkowskich jest potrzebą chwili" - napisał do Mateusza Morawieckiego Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej przygotował dla nowego premiera list gratulacyjny w imieniu swoim i całego organu, który reprezentuje.

d4bhfyp

Tusk zaznaczył, że "liczy na dobrą współpracę". "Mam nadzieję, że znajdziemy sposobność porozmawiania o tym przy okazji najbliższej Rady Europejskiej" - napisał były premier.

d4bhfyp

Podziel się opinią

Share
d4bhfyp
d4bhfyp
Więcej tematów