Trwa ładowanie...
dfkyqrc

Mateusz Morawiecki reaguje po brutalnej napaści na policjantów

Po pobiciu policjantów w Pastuchowie przepisy dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy mają zostać zmienione. - Podjęliśmy z ministrem Mariuszem Kamińskim decyzję o znaczącym umocnieniu bezpieczeństwa policjantów - stwierdził Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki wystąpił na konferencji z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim
Mateusz Morawiecki wystąpił na konferencji z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dfkyqrc

- Doszło do bardzo niedobrego i absolutnie nieakceptowanego zajścia - powiedział podczas konferencji w MSWiA Mateusz Morawiecki. Premier uznał, że pobicie funkcjonariuszy, które miało miejsce w Pastuchowie, było wyjątkowo "brutalne".

Morawiecki odniósł się do bezpieczeństwa w Polsce w latach '90. - Wymuszenia, gwałty, haracze, to był dzień powszedni - uznał. I podkreślił, że "kadencja po kadencji" policja działała coraz skutecznej. - Dziś to policja cieszy się zaufaniem ok. 80 proc. społeczeństwa - podkreślił.

Pobicie policjantów. Mateusz Morawiecki i Mariusz Kamiński chcą zmian w prawie

Morawiecki dodał: "podjęliśmy decyzję z ministrem Mariuszem Kamińskim znaczącego umocnienia bezpieczeństwa policjantów". Premier podziękował policjantom za ich oddanie na służbie.

dfkyqrc

Zobacz też: Debata w PE ws. praworządności w Polsce. Piotr Mueller: niech ktoś wskaże, jakie prawa są łamane

Szef MSWiA podziękował dwojgu funkcjonariuszy, którzy stali się ofiarami "brutalnego ataku fizycznego". I wyjaśnił, że nie jest to "sytuacja odosobniona". - Statystyka jest porażająca (...) - uznał Kamiński. - Często funkcjonariusz wychodzi na z pozoru spokojną interwencję i spotyka się z niesłychaną agresją, z atakiem siekierą, nożem - o tych sprawach trzeba głośno mówić - zauważył.

Jedną z metod ma być zaostrzenie kar za naruszanie nietykalności i czynną napaść oraz znieważenie funkcjonariusza. - Do końca miesiąca przedstawię premierowi projekt nowelizacji w tym zakresie - powiedział szef MSWiA.

dfkyqrc

Zgodnie z nowymi propozycjami winny naruszenia będzie również musiał zapłacić "dotkliwą" karę finansową.

W miejscowości Pastuchów na Dolnym Śląsku doszło do pobicia funkcjonariuszy. Policjanci zostali brutalnie zaatakowani przez 47-letniego mieszkańca miejscowości oraz jego 25-letniego syna. W sieci upubliczniono nagranie ze zdarzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfkyqrc

Podziel się opinią

Share
dfkyqrc
dfkyqrc
Więcej tematów