Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki objął patronatem Ministerstwo Bohaterów

- Naszym zadaniem jest pokazać światu heroizm nie tylko Polaków, ale i innych narodów - twierdzi Paweł Szopa, pomysłodawca Ministerstwa Bohaterów. Instytucja rozpowszechnia wiedzę o bohaterach II wojny światowej. Premier objął ją honorowym patronatem.

Share
Mateusz Morawiecki objął patronatem Ministerstwo Bohaterów
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d8fbkaj

- Projekt realizowany w przestrzeni wirtualnej ma na celu uporządkowanie dziedzictwa historycznego, przekazywanego przez naszych bohaterów na ręce młodszych spadkobierców Biało-Czerwonej - poinformowała Agnieszka Wasilewska z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, która ufundowała przedsięwzięcie.

Ministerstwo Bohaterów to część działań w ramach historycznej polityki rządu. Jego pomysłodawcą jest Paweł Szopa, założyciel marki odzieżowej Red is Bad.

- Naszym zadaniem jest pokazać światu heroizm nie tylko Polaków, ale i innych narodów. Heroizm tych, którzy z własnej woli, w momencie zmierzchu ludzkości i upadku człowieczeństwa, przeciwstawili się totalitaryzmowi – podkreślił.

Akcja rozpoczęła się 1 września. Od tego dnia Ministerstwo publikuje sylwetki mniej i bardziej znanych bohaterów II wojny światowej. Informacje są dostępne w języku angielskim.

Źródło: polskieradio24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8fbkaj

Podziel się opinią

Share
d8fbkaj
d8fbkaj
Więcej tematów