Trwa ładowanie...
d49xvbw

Mateusz Morawiecki objął patronatem Ministerstwo Bohaterów

- Naszym zadaniem jest pokazać światu heroizm nie tylko Polaków, ale i innych narodów - twierdzi Paweł Szopa, pomysłodawca Ministerstwa Bohaterów. Instytucja rozpowszechnia wiedzę o bohaterach II wojny światowej. Premier objął ją honorowym patronatem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Bohaterów będzie promować m.in. dokonania Polaków podczas II wojny światowej
Ministerstwo Bohaterów będzie promować m.in. dokonania Polaków podczas II wojny światowej (PAP, Fot: Rafał Guz)
d49xvbw

- Projekt realizowany w przestrzeni wirtualnej ma na celu uporządkowanie dziedzictwa historycznego, przekazywanego przez naszych bohaterów na ręce młodszych spadkobierców Biało-Czerwonej - poinformowała Agnieszka Wasilewska z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, która ufundowała przedsięwzięcie.

Ministerstwo Bohaterów to część działań w ramach historycznej polityki rządu. Jego pomysłodawcą jest Paweł Szopa, założyciel marki odzieżowej Red is Bad.

- Naszym zadaniem jest pokazać światu heroizm nie tylko Polaków, ale i innych narodów. Heroizm tych, którzy z własnej woli, w momencie zmierzchu ludzkości i upadku człowieczeństwa, przeciwstawili się totalitaryzmowi – podkreślił.

d49xvbw

Akcja rozpoczęła się 1 września. Od tego dnia Ministerstwo publikuje sylwetki mniej i bardziej znanych bohaterów II wojny światowej. Informacje są dostępne w języku angielskim.

Źródło: polskieradio24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49xvbw

Podziel się opinią

Share

d49xvbw

d49xvbw
Więcej tematów