Trwa ładowanie...
ycipk-4bqux9

Mateusz Morawiecki o podtopieniach. "Żołnierze pracują nad umocnieniem wałów"

"Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami z regionów zagrożonych powodzią" - poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że stan alarmowy Wisły wciąż jest przekroczony w kilku miejscach, ale służby monitorują sytuację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powodzie i podtopienia w Polsce.
Powodzie i podtopienia w Polsce. (PAP)
ycipk-4bqux9

Podtopienia i powodzie w Polsce niestety wciąż utrudniają życie wielu mieszkańców. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaalarmowało o ostrzeżeniach 3. stopnia, najwyższych z możliwych, dla województw: podkarpackiego i lubelskiego.

"Alarmowy stan Wisły jest obecnie przekroczony o ponad 35 cm w Sandomierzu i ponad 75 cm w Zawichoście (woj. świętokrzyskie)" - poinformował na Twitterze szef rządu.

Mateusz Morawiecki dodał, że "żołnierze pracują nad umocnieniem wałów i naprawą uszkodzeń w gminie Połaniec oraz w miejscowości Oblekoń (gmina Pacanów)". "Na bieżąco monitorowany jest stan zabezpieczeń" - podkreślił premier.

ycipk-4bqux9

Fala kulminacyjna na Wiśle już we wtorek ma dojść do Warszawy. Eksperci prognozują, że stan alarmowy w samej stolicy nie powinien zostać przekroczony, ale np. ekipy budujące most Południowy i tak zostały zmuszone do ewakuacji sprzętu i części materiałów.

WIDEO: Powódź grozi Wadowicom Górnym

ycipk-4bqux9

"Na bieżąco monitorujemy sytuację zagrożenia powodziowego. Straż Pożarna, Policja i Wojska Obrony Terytorialnej są wszędzie tam, gdzie są potrzebne" – dodał na Twitterze premier Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bqux9

ycipk-4bqux9
ycipk-4bqux9