Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki: Krzysztof Szczerski kandydatem na komisarza UE

- Zaproponowałem kandydaturę Krzysztofa Szczerskiego na komisarza unijnego - mówił po spotkaniu z von der Leyen premier Morawiecki. - Jestem przekonany, że będzie bardzo dobrym komisarzem- dodał szef rządu.


Share
Mateusz Morawiecki: Krzysztof Szczerski kandydatem na komisarza UE
Źródło: WP.PL, fot: Karolina Kołodziejczyk
d4561ty

Wysunięcie Szczerskiego na polskiego przedstawiciela w nowym składzie KE była uzgodniona z Andrzejem Dudą. - Dziękuję prezydentowi za przekazanie go do dyspozycji - mówił na konferencji szef rządu. Morawiecki dodał, że "została zaproponowana osoba, która znakomicie orientuje się w polityce europejskiej i w instytucjach unijnych".

Nadal jednak nie wiadomo jakie "ministerstwo" przypadnie Polsce. Morawiecki przyznał, że "chodzi takie teki, które mają jak najważniejsze kwestie w polityce realnej" - Zaproponowałem von der Leyen obszary gospodarcze. Nam zależy na jak najszybszym wzroście gospodarczym, realnym wzroście płac - dodał Morawiecki.

Przypomnijmy: Krzysztof Szczerski jest szefem gabinetu w Kancelarii Prezydenta Dudy. Ostatnio kandydował na funkcję zastępcy szefa NATO. Jednak musiał uznać wyższość byłego ministra spraw zagranicznych Rumunii Mircey Geoany.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Premier był pytany o czwartkowy incydent związany z atakiem na europosłankę PiS Beatę Kempę. - Nie mam dokładnych informacji. Zadzwoniłem do niej zaraz po tym zdarzeniu. Zapewniła mnie, że wszystko jest w porządku - relacjonował Morawiecki. Prezes Rady Ministrów dodał, że liczy na "wyjaśnienie tej sytuacji przez policję".

Mateusz Morawiecki. Pierwsze takie spotkanie w Warszawie

- Było dla mnie ważne, by po Paryżu przyjechać od razu do Warszawy. Polska to istotny kraj w UE - mówiła przed południem przyszła szefowa Komisji Europejskiej.

d4561ty

Podczas spotkania szefa rządu z przewodniczącą-elekt Komisji Europejskiej poruszano temat m.in. innowacji oraz rozwoju technologii. Niemka zapowiedziała także jakie obszary będą dla niej w obecnej kadencji najważniejsze - to: zrównoważony rozwój, dobrobyt i kwestia bezpieczeństwa.

Liderzy mieli także poruszyć kwestię praworządności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4561ty

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4561ty
d4561ty
Więcej tematów