Trwa ładowanie...
d4kbpwa

Mateusz Morawiecki deklaruje pomoc Polakom na Białorusi

Premier Mateusz Morawiecki o sytuacji Polaków mieszkających na Białorusi rozmawiał przez telefon z Andżeliką Borys. Szef rządu w mediach społecznościowych zapowiedział gotowość udzielenia pomocy humanitarnej.
Share
Mateusz Morawiecki: zadeklarowałem pomoc Polakom na Białorusi
Mateusz Morawiecki: zadeklarowałem pomoc Polakom na BiałorusiŹródło: KPRM
d4kbpwa

"Jesteśmy gotowi nieść pomoc humanitarną Polakom mieszkającym na Białorusi - zadeklarowałem w rozmowie z Angeliką Borys" - poinformował premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Twitterze.

"Obecne niezadowolenie społeczne na Białorusi osiągnęło niespotykany poziom. Przemoc nie jest rozwiązaniem, tylko źródłem problemu" - zaznaczył szef rządu.

Do rozmowy z Morawieckim odniosła się również w mediach społecznościowych Andżelika Borys, szefowa Związku Polaków na Białorus.

d4kbpwa

Zobacz wideo: "Białoruś w Polsce może się powtórzyć". Szymon Hołownia podaje jedno "ale"

"Odbyłam rozmowę z Mateuszem Morawieckim, premierem RP, który był zaniepokojony sytuacją na Białorusi, sytuacją Polaków na Białorusi. Dziękuję serdecznie za solidarność z nami, wsparcie i pomoc - napisała Borys na Facebooku.

Białoruś. Bezpośredni telefon do premiera

W rozmowie z szefem polskiego rządu Borys zaznaczyła, że Związek Polaków na Białorusi - jako organizacja społeczna - nie angażował się po żadnej ze stron w białoruskiej kampanii prezydenckiej - podaje serwis znadniemna.pl. Portal wyjaśnia, że Morawiecki przekazał przedstawicielce Polonii bezpośredni numer telefonu.

d4kbpwa

Szefowa ZPB miała też zaznaczyć, że "będąc częścią społeczeństwa obywatelskiego ZPB solidaryzuje się z ofiarami brutalnej pacyfikacji pokojowych protestów, które wylały się na ulice białoruskich miast".

Andżelika Borys poinformowała, że działacze i sympatycy ZPB byli wśród osób zatrzymanych lub pobitych podczas powyborczych protestów m.in. w Mińsku, Grodnie, Lidzie oraz Wołkowysku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kbpwa

Podziel się opinią

Share
d4kbpwa
d4kbpwa
Więcej tematów