Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki: deklaracja Netanjahu to więcej niż 10 filmów z Hollywood

Premier nie ustaje w zachwalaniu decyzji PiS o zmianie przepisów karnych w ustawie o IPN. Na spotkaniu z mieszkańcami Podkarpacia przekonywał, że Polska zyskała na arenie międzynarodowej, a stać się tak miało również dzięki oświadczeniu premiera Izraela Binjamina Netanjahu.
Share
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Nowej Sarzyny
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Nowej SarzynyŹródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d2bxrzp

Podczas rozmów z mieszkańcami Nowej Sarzyny w woj. podkarpackim premier mówił o walce z mafiami VAT-owskimi, rozwoju rolnictwa i przekonywał, że w budżecie nie zabraknie pieniędzy na 500 plus.

Szef rządu nawiązał jednak też do "odbudowy międzynarodowej pozycji Polski" i zmian w ustawie o IPN.

- Po bardzo trudnym boju politycznym mamy taki dokument, podpisany przez premiera Izraela, który daje nam więcej niż 10 najlepszych produkcji hollywoodzkich z Polakami w roli głównej, jako bohaterami II wojny światowej - słowa Morawieckiego cytuje gazeta.pl.

d2bxrzp

Premier zaznaczał, że to dzięki politykom obozu PiS udało się odzyskać "podstawową sprawiedliwość historyczną". Jako jeden z efektów tych działań wskazał właśnie wspólną polsko-izraelską deklarację o prawdzie historycznej.

Zobacz także: Marek Jakubiak: rządzący zawarli jakiś deal za naszymi plecami

Spotkanie w siedzibie Mosadu

Przypomnijmy - oświadczenia Morawieckiego i Netanjahu zakończyć miały symbolicznie spór dyplomatyczny między Warszawą a Tel Awiwem. Zamknięcie sporu między Polską i Izraelem było możliwe dzięki serii tajnych spotkań - m.in. w siedzibie Mosadu i w Wiedniu - ujawnia izraelski Kanał 10.

d2bxrzp

Stacja poinformowała również, że historycy z Izraela konsultowali oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego po zmianie ustawy o IPN. Podczas negocjacji spornym był moment wygłoszenia oświadczenia przez Morawieckiego i Netanjahu. Polska strona chciała, aby zostały one wygłoszone przed nowelizacją ustawy, ale ostatecznie ustalono inny plan działania.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bxrzp

Podziel się opinią

Share
d2bxrzp
d2bxrzp
Więcej tematów