Trwa ładowanie...
db9bval

Mateusz Morawiecki: deklaracja Netanjahu to więcej niż 10 filmów z Hollywood

Premier nie ustaje w zachwalaniu decyzji PiS o zmianie przepisów karnych w ustawie o IPN. Na spotkaniu z mieszkańcami Podkarpacia przekonywał, że Polska zyskała na arenie międzynarodowej, a stać się tak miało również dzięki oświadczeniu premiera Izraela Binjamina Netanjahu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Nowej Sarzyny
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Nowej Sarzyny (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
db9bval

Podczas rozmów z mieszkańcami Nowej Sarzyny w woj. podkarpackim premier mówił o walce z mafiami VAT-owskimi, rozwoju rolnictwa i przekonywał, że w budżecie nie zabraknie pieniędzy na 500 plus.

Szef rządu nawiązał jednak też do "odbudowy międzynarodowej pozycji Polski" i zmian w ustawie o IPN.

- Po bardzo trudnym boju politycznym mamy taki dokument, podpisany przez premiera Izraela, który daje nam więcej niż 10 najlepszych produkcji hollywoodzkich z Polakami w roli głównej, jako bohaterami II wojny światowej - słowa Morawieckiego cytuje gazeta.pl.

db9bval

Premier zaznaczał, że to dzięki politykom obozu PiS udało się odzyskać "podstawową sprawiedliwość historyczną". Jako jeden z efektów tych działań wskazał właśnie wspólną polsko-izraelską deklarację o prawdzie historycznej.

Zobacz także: Marek Jakubiak: rządzący zawarli jakiś deal za naszymi plecami

Spotkanie w siedzibie Mosadu

Przypomnijmy - oświadczenia Morawieckiego i Netanjahu zakończyć miały symbolicznie spór dyplomatyczny między Warszawą a Tel Awiwem. Zamknięcie sporu między Polską i Izraelem było możliwe dzięki serii tajnych spotkań - m.in. w siedzibie Mosadu i w Wiedniu - ujawnia izraelski Kanał 10.

db9bval

Stacja poinformowała również, że historycy z Izraela konsultowali oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego po zmianie ustawy o IPN. Podczas negocjacji spornym był moment wygłoszenia oświadczenia przez Morawieckiego i Netanjahu. Polska strona chciała, aby zostały one wygłoszone przed nowelizacją ustawy, ale ostatecznie ustalono inny plan działania.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db9bval

Podziel się opinią

Share

db9bval

db9bval
Więcej tematów