Trwa ładowanie...
d1nmdgk
d1nmdgk

Marynarka Wojenna sprząta świat

Marynarze ze wszystkich jednostek Marynarki Wojennej od Świnoujścia do Gdyni wezmą udział w piątkowej ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1nmdgk

Marynarze zostali przygotowani do odpowiedniego segregowania odpadów zwłaszcza tych, które podlegają recyklingowi (makulatura, szkło i złom). Będą oni sprzątać i segregować odpady, a także likwidować "dzikie" wysypiska śmieci.

Płetwonurkowie będą też "sprzątać" pod wodą, a lotnictwo i okręty będą monitorować i zgłaszać miejsca występowania odpadów na morzu. W jednostkach zorganizowane zostaną "patrole ekologiczne".

Rocznie marynarze wydobywają i unieszkodliwiają kilkadziesiąt ton materiałów niebezpiecznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego. Marynarka Wojenna współpracuje z cywilnymi instytucjami proekologicznymi.

Samoloty lotnictwa morskiego prowadzą loty patrolowe nad Bałtykiem. Prowadzone są akcje oczyszczania Półwyspu Helskiego, plaż w rejonie Trójmiasta, Świnoujścia i Kołobrzegu oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest interwencja specjalistycznych pododdziałów płetwonurków, saperów i chemików. (reb)

d1nmdgk

Podziel się opinią

Share
d1nmdgk
d1nmdgk
Więcej tematów